انسجام، لازمه کسب نمره بالا در رایتینگ

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 35 بار نمایش بدون دیدگاه

ielts writing

زمانیکه حرف از نگارش به میان می آید، قابل فهم بودن متن یکی از مولفه های اصلی محسوب میشود. اینکه خواننده ی متن بتواند با نوشته ارتباط برقرار کند و بدون نیاز به توضیح اضافه منظور نویسنده را کامل بفهمد، یعنی اینکه متن بصورت درست و منسجم نوشته شده است. در رایتینگ آیلتس اهمیت این موضوع به قدری است که فاکتورِ انسجام جزو ۴ معیار اصلی سنجش در نظر گرفته شده است.

بهم پیوستگی یعنی اینکه شما به نحوی بنویسید که در غیاب شما و زمانیکه ممتحن در حال تصحیح نوشته شماست، نیازی به توضیح اضافه نباشد و همچنین روند نگارش شما سبب ایجاد سردرگمی در خواننده نشود.

پاراگراف بندیِ درست یکی از راه های اساسی ایجاد انسجام در رایتینگ است. یعنی در انتهای پاراگراف اول، شما بتوانید خواننده را بسمت پاراگراف دوم هدایت کنید و همین روند در طول نگارش رعایت شود. مثلا اگر در پاراگراف مقدمه به دلایل ایجاد یک مسئله اشاره کردید، در پاراگراف اولِ بدنه شروع به توضیح در خصوص دلیل اول، در پاراگراف دوم دلیل دوم و همینطور بصورت منسجم در پاراگراف های بعدی به دلایل بعدی بپردازید.

در داخل هر پاراگراف هم تک تکِ جملات و ایده ها بایستی بهم مرتبط و پیوسته باشند و این امر در ایجاد روانی و انسجام بسیار تاثیرگذار است. در نوشته های قبلی در خصوص نحوه نوشتن پاراگراف تاثیرگذار و درست صحبت کرده ایم. بنابراین اگر خواهان کسب نمره بالاتر در رایتینگ و رسیدن به حد ایده آل هستید، حتما از اصول انسجام پیروی کنید و با ارائه یک نگارش متحد و بهم پیوسته همانند حلقه های زنجیر، نمره بالا را برای خودتان تضمین کنید.


برچسب ها: -

ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *