تحصیل ارزان در اتریش

تحصیل ارزان در اتریش

تحصیل ارزان در اتریش

کشور اتریش به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی همواره یکی از مراکز علمی و هنری اروپا محسوب می شده و دانشمندان و هنرمندان زیادی که از کشور اتریش برخاسته اند گواه بر این موضوع می باشد. تحصیل ارزان در اتریش (با هزینه اندک برای هر ترم)، تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان، وجود دانشگاه های معتبر بین المللی و کیفیت بالای زندگی، اتریش را به  یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی در اروپا مبدل کرده است.

تحصیل تقریباٌ رایگان در اتریش:

با توجه به سیاستهای اتخاذ شده توسط دولت، امکان تحصیل ارزان در اتریش برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است به این ترتیب که تحصیل در اتریش برای دانشجویان اروپایی رایگان و برای دانشجویان بین المللی دارای شهریه ناچیز در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته (380 یورو برای رشته های علوم، انسانی و هنر و تا 700 یورو برای رشته های مهندسی) می باشد.

تحصیل ارزان در اتریش برای دانشجویان ایرانی:

متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی:

 برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی و مدرک اشتغال به تحصیل می باشد یعنی شما باید در آزمون کنکور سراسری قبولی در رشته مورد نظر برای تحصیل در اتریش را داشته باشید و یا در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی در همان رشته در دانشگاه های ایران باشید. دوره کارشناسی در اتریش 3 ساله می باشد و امکان اقامت پس از اتمام تحصیلات وجود دارد. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد:

برای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد شما نیز به ارائه مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل دارید. دانشجویان ایرانی باید در نظر داشته باشند در صورتیکه مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه سراسری و با نمرات مناسب دریافت کرده باشند می توانند با صلاحدید دانشگاه مقصد به صورت پیوسته در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوند و در صورتیکه مدرک کارشناسی آنها از دانشگاه آزاد صادر شده است امکان تحصیل پیوسته وجود ندارد بلکه متقاضی باید ریز نمرات خود را برای دانشگاه ارسال نمایند و دانشگاه مقصد پس از ارزیابی و تطابق نمرات و واحدهای درسی به دانشجو اعلام میکند که چند واحد دیگر در مقطع کارشناسی  باید در اتریش سپری کند تا به سطح لازم برای شروع مقطع کارشناسی ارشد برسد. این دوره در اتریش 2 ساله می باشد و امکان کار در زمان تحصیل و همچنین اقامت پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در اتریش:

دوره دکترا در اتریش 3 تا 5 ساله می باشد و زبان تدریس در این دوره انگلیسی است و دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 ارائه دهند. تحصیل ارزان در اتریش در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد و در صورت دارا بودن سوابق تحصیلی درخشان امکان اخذ بورسیه و دریافت حقوق نیز وجود دارد. همچنین در زمان تحصیل اجازه کار 20 ساعت در هفته برای دانشجویان لحاظ شده است. در نظر داشته باشید برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مورد نظر گرفته باشید. همچنین متقاضیان ایرانی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد و شرکت در آزمون دکترا و اخذ قبولی می توانند تاییدیه قبولی خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه مربوطه ارسال نمایند. همچنین حداقل پیش نیاز برای شرکت در مصاحبه سفارت ارائه مدرک A2 زبان آلمانی است.