تحصیل در چین – دانشگاه‌های پکن

آخرین به روز رسانی: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ 323 بار نمایش بدون دیدگاه

دانشگاههای پکن

دانشگاه پکینگ (Peking University)

این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاههای پکن است که در میان مردم به بیدا (Beida)‌ معروف است و همچنین مهم‌ترین مرکز تحقیقات و اولین دانشگاه مدرن در چین است. دانشگاه پکینگ در سال ۱۸۹۸ با نام دانشگاه سلطنتی پکینگ (Imperial University of Peking)  تأسیس شد و در سال ۱۹۱۲ نام آن یه دانشگاه ملی پکینگ و سپس در سال ۱۹۵۲ به دانشگاه پکینگ تغییر یافت. در سال ۱۹۲۰ این دانشگاه دومین دانشگاهی شد (بعد از دانشگاه نانجینگ) که اقدام به پذیرش دانشجوی دختر کرد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در چین

 

این دانشگاه یکی از گزینه‌های جذاب برای تحصیل در چین است که در حال حاضر دارای ۳۰ کالج، ۱۲ دپارتمان و ۲۱۶ مرکز تحقیقاتی است و در گروه علمی موسوم به لیگ C9  قرار دارد. کتابخانه این دانشگاه با ۴٫۵میلیون جلد کتاب بزرگترین کتابخانه دانشگاهی در آسیا است. این کتابخانه از دو بخش غربی و شرقی تشکیل شده که در مجموع مساحتی معادل ۵۳هزار متر مربع دارند. در سال ۲۰۱۲ در رده بندی (QS (QS World University Rankings دانشگاه پکینگ در رده ۴۴ دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفت.

 

دانشگاه تسینگ هوآ (Tsinghua University)

یکی دیگر از دانشگاههای پکن دانشگاه تسینگ هوا است که در سال ۱۹۱۱ ابتدا بعنوان کالج تأسیس شد و سپس در سال ۱۹۲۸ به سطح دانشگاه ارتقاء یافت. ابن دانشگاه در درجه‌بندی‌های داخلی و خارجی بعنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های چین معرفی می‌شود و امتحان ورودی آن بسیار مشکل است بطوری که داوطلبان شرکت در این آزمون از بهترین دانش‌آموزان سراسر چین هستند.  ۱۲ کالج، ۴۸ دپارتمان و ۴۱ مرکز تحقیقاتی زیرمجموعه این دانشگاه هستند. دپارتمان ریاضی این دانشگاه مهم‌ترین مرکز آموزش ریاضی در چین است. در سال ۲۰۱۲ در رده بندی QS  دانشگاه تسینگ هوآ در ردیف ۴۸ قرار گرفت. این دانشگاه نیز مانند دانشگاه پکن در شمال غربی پکن در باغ سلطنتی یکی از شاهزادگان سلسله کینگ قرار گرفته ولی ساختمان‌هایی به سبک معماری غربی به آن اضافه شده است. دو تن از برندگان جایزه نوبل به نام‌های سانگ د‌ائو لی (Tsung-Dao Lee) و یانگ چن نینگ (Yang Chen Ning)‌ از فارغ‌التحصیلان این داننشگاه هستند.ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *