تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی را دارید و همچنین نیاز دارید که برای رسیدن به این مهم در یکی از بهترین دانشگاه های اروپا ثبت نام کنید، به طور جد میتوان گفت که تحصیل پزشکی در اتریش یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما خواهد بود.

این ادعا دلایل محکمی برای اثبات دارد، که در زیر میتوان به برخی از آنها اشاره کرد:

  • سیستم آموزشی با کیفیت بین المللی
  • هزینه اندک تحصیل در صورت قبولی در دانشگاههای دولتی
  • اجازه کار در حین تحصیل
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • مورد تایید وزارت بهداشت ایران

مطلب مرتبط: تحصیل در اتریش

شایان ذکر است که ارائه مدرک زبان برای تحصیل در اتریش ضروری می باشد، بنابراین یکی از پیش نیازهای مهم، تسلط نسبی شما به زبان آلمانی است! البته اجازه دهید پیش از این که زبان به اعتراض بگشایید و از سختی فراگیری زبان المانی گلایه کنید به این نکته اشاره کنم که پیش از آغاز دوره تحصیلی، دوره های آموزشی زبان المانی در کالج های آموزش زبان برگزار میشود که کار شما را تا حدی راحت کرده اما پیشنهاد ما برای راحت تر شدن مسیر شما این است که تا پیش از اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش، و تا زمانی که در کشور مبدا هستید شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید و یا سطح کیفی خود را در این زمینه بالا تر ببرید (حداقل تا سطح b1 یا b2 ).

البته گفتنی است دوستانی معتقدند فراگیری زبان در کشور مقصد با توجه به حضور در جوی که همه به آن زبان صحبت میکنند راحتر است، که قطعا این نظر هم قابل احترام است.

همچنین برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا دندانپزشکی، باید تاییدیه قبولی در این رشته ها را در کنکور سراسری ایران داشته باشید و یا در ایران دانشجوی یکی از این رشته ها باشید تا بتوانید تحصیلات خود را در اتریش دنبال کنید.

از دیگر مزایای تحصیل پزشکی در اتریش و یا حتی مهم ترین مقوله، مورد تایید بودن مدارک دانشگاه های اتریش در تمامی کشورهای معتبر جهان است.  به همین دلیل هرساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا شانس خود را برای تحصیل پزشکی در اتریش امتحان میکنند، و همه ی این مطالب به دلیل بالا بودن سطح علمی سیستم اموزشی اتریش است.  که قطعا برای دانشجویانی که فقط به منظور کسب علم وارد این صحنه میشوند، مهم ترین مزیت این کشور به حساب می آید.

در این راستا باید به یکی از معتبر ترین بیمارستان-دانشگاه های اروپا با نام دانشگاه علوم پزشکی وین اشاره کنیم. این دانشگاه یکی از معتبر ترین مراکز علمی و آموزشی اروپا به حساب می آید. در واقع این مرکز آموزشی بزرگترین و قدیمی ترین بیمارستان-دانشگاه اروپاست.

البته شایان ذکر است که کلیه دروس دانشگاه پزشکی وین، به زبان آلمانی تدریس میشود، و طبیعتا ارایه مدرک آلمانی در این دانشگاه الزامی است.

هزینه های تحصیل پزشکی در اتریش

دانشگاه های اتریش در عین بالا بودن سطح کیفیت از نظر بحث هزینه ها یکی از منعطف ترین مراکز آموزشی در این بحث هستند، تا جایی که میتوان گفت لیست هزینه های تحصیل پزشکی در اتریش در بین کشورهای با این کیفیت علمی، از ارزان ترین دوره های آموزشی است. شهریه تحصیل در اتریش در دانشگاههای دولتی در حدود 400 تا 700 یورو در هر ترم می باشد.

البته نوع دانشگاه، رشته، مقطع تحصیلی، تسلط به زبان و… در بحث هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود. اما مطلب مورد نظر به صرفه بودن این مخارج نسبت به کشورهایی با همین سطح کیفی آموزش است.

همچنین هزینه زندگی دانشجویی در اتریش برای هر فرد در حدود 700 یورو برای هر ماه می باشد.