تست ریدینگ یا تست خودمان، مسئله اینست!

ITLES READING

تست ریدینگ یا تست خودمان، مسئله اینست!

بسیاری از زبان آموزان و داوطلبین آیلتس اصرار بر تست زنی دارند و مدام دنبال تست های مختلف هستند تا ببینند چند تا درست و چندتا غلط میزنند و به اصطلاح چند میگیرند. اما فایده این کار چیست؟؟

اینکه شما تست زنی کنید و با انواع مختلف سوالات آشنا شوید کار غلطی نیست اما بار آموزشی ندارد و عملا چیزی به شما اضافه نمیکند. اگر ما بتوانیم از هر تستی که میزنیم مثلا 10 نکته آموزشی مفید یاد بگیریم، بعد از زدن تنها 5 تست، بیش از پنجاه نکته و مطلب مفید و به درد بخور یاد گرفته ایم که بسیار عالی است.

پس فقط به دنبال تست ریدینگ نباشید و بیشتر خودتان را محک بزنید و حتما حتما پس از هر تست به تحلیل پاسخ های نادرست بپردازید و از کمک گرفتن از دیگران و افراد مطلع دریغ نکنید. توصیه من به بسیاری از دانشجویانم اینست که از منابع ریدینگ کمک بگیرید و با خواندن متن های مختلف ، قدرت تحلیل را در خودتان ارتقاء دهید و مطمئن باشید که اینکار خیلی بیشتر از تست زنی های بی هدف به شما کمک خواهد کرد.

اگر مشکلی در یک نوع سوال خاص دارید حتما جواب های مربوط به آن نوع سوالات را بدرستی بررسی کنید و تا کامل متوجه موضوع نشدید از روی آن به سادگی عبور نکنید! همان نوع سؤال و کشف روش درست پاسخگویی به آن میتواند کلید موفقیت شما در مهارت ریدینگ باشد.

نتیجه اینکه همیشه بخاطر داشته باشید که هدف از تست زنی چیست و اگر شما پس از هر تست ، استراتژی جدیدی را یاد نگرفته باشید، فقط وقتتان را تلف کرده اید.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ