تفسیر در ریدینگ حرام است!

ITLES READING

تفسیر در ریدینگ حرام است!

حتما بارها و بارها در تست های ریدینگ این تجربه را داشته اید که در مورد جوابی که داده اید اطمینان صددرصدی داشته اید اما زمانیکه به کلیدهای انتهای کتاب مراجعه کرده اید در کمال ناباوری دریافته اید که پاسخ تان کاملا اشتباه است! دلیل اصلی این مسئله تفسیر و تعبیر شخصی شماست که در ریدینگ دخالت میدهید.

معمولا در سوالات True ، False ، Not Given این اتفاق زیاد می افتد و شما بخاطر تفسیر شخصی خودتان و آنچه از سوال برداشت میکنید مثلا بجای Not Given پاسخ را True انتخاب میکنید. پس باید فقط و فقط به آنچه در متن گفته شده است دقت کنید، یعنی ابتدا به کمک کلیدواژه های روی سوال، جای پاسخ را در دل متن مشخص میکنید و سپس بر اساس آنچه که دقیقا در متن اشاره شده  و نه نظر شخصی تان به سوال مدنظر پاسخ میدهید.reading

مثلا اگر در سوالی گفته شده بود که ” فلانی سرپرستار بیمارستان است” و در متن ریدینگ آمده بود که همان فرد ” به تمام امور بیماران رسیدگی و نظارت میکند” ، نبایستی بر اساس تفسیر شخصی خودمان به این سوال پاسخ True بدهیم!

این مسئله که افراد از محفوظات ذهنی خود در جاییکه متوجه چیزی نمیشوند ، استفاده میکنند امری کاملا طبیعی است و از جمله اقدامات منطقی و عادی ذهن شماست. اما باید یاد بگیریم که از این فاکتور در زمان پاسخگویی به سوالات ریدینگ استفاده نکنیم.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ