تلفظ را در Speaking جدی بگیرید!

ielts speaking

تلفظ را در Speaking جدی بگیرید!

یکی از معیارهای اصلی سنجش در مهارت اسپیکینگ ، “تلفظ” است. دقت کنید که تلفظ با لهجه فرق دارد و اینکه شما امریکن یا بریتیش صحبت کنید تاثیری در نمره شما ندارد. اما تلفظ درست کلمات و آواهای زبان انگلیسی یکی از اصول اولیه اسپیکینگ بشمار میرود. چه بسا با تلفظ غلط یک کلمه ، کلا معنای آن تغییر کند و مثلا شما بجای ” کشتی ” {ship} از کلمه “گوسفند” {sheep} استفاده کنید!

راه کارهای مختلفی برای تمرین و تقویت تلفظ وجود دارد که یکی از موثرترین آنها گوش دادن و تکرار است. شما میتوانید فایل های صوتی با تلفظ درست را گوش کنید و بارها بارها آنرا تکرار کنید (در بخش لیسینینگ منابع پادکست های استاندارد معرفی شده اند).

همچنین میتوانید برروی مواردی نظیر “استرس کلمات” و “استرس جملات” نیز کار کنید که این دو مورد هم بر رویspeaking-4 نمره شما بسیار تاثیرگذارهستندو البته توصیه من تمرین این موارد با یک استاد یا کسی است که بتواند اصول آن را به شما بیاموزد و شما را در جهت بهبود این دو مورد کمک و راهنمایی کند.

دیگر موردی که میتوانید با تقویت آن بر روی تلفظ خود کار کنید، “تن صدا” است. هنگام صحبت کردن بایستی نزول و صعودهای درست داشته باشید و این بدان معناست که صحبت یکنواخت را کنار بگذارید و تن صدایتان را مدام بالا و پایین کنید تا شبیه به انگلیسی طبیعی و واقعی صحبت کنید. البته اینکار هم اصولی دارد که بیان جزئیات آن در این نوشته نمیگنجد و نیاز به توضیحات حضوری و تمرین همراه با حرف زدن دارد. بعدا در قالب فایل های صوتی به توضیح این موارد خواهم پرداخت.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ