تمرکز کنید تا پیشرفت کنید!

ITELS LISTENING

تمرکز کنید تا پیشرفت کنید!

یکی از مهمترین مولفه های کسب نمره بالا در مهارت Listening ، تقویت قدرت تمرکز است.

شما بایستی در کنار تمرینات مستمر و هدفمند شنیداری ، و همچنین یادگیری تکنیک های تست زنی، بر روی قدرت تمرکز خودتان هم کار کنید. چنانچه سر جلسه آزمون فقط چند ثانیه تمرکزتان را از دست دهید، براحتی دو یا سه سؤال را از دست خواهید داد. یعنی فرق نمره 6.5 و 7 میتواند تنها در چندثانیه عدم تمرکز نهفته باشد.

از طرفی دیگر شما بایستی در کنار تمرکز یاد بگیرید که همزمان گوش دهید و بنویسید. این مهارت نیز بسیار کمک کننده است و ارتباط مستقیم با قدرت تمرکز شما دارد. تازه در کنار همزمانی ِ شنیدن و نوشتن، باید سؤال را هم بخوانید! یعنی مغزتان باید یاد بگیرد که :

بصورت همزمان بشنود، بخواند و بنویسید.

این همزمانی در حین آزمون نیارمند تسلط و تمرکز است وشما هرچه روی قدرت تمرکزتان کار کنید میتوانید همزمانیِ این سه مهارت را در خودتان تقویت کنید. لطفا جدی بگیرید!listening-9

هنگام تمرین Listening حتما سعی کنید تا با تمرکز بالا اینکار را انجام دهید. برای کسب تمرکز بیشتر باید از پراکندگی ذهن جلوگیری کنید و تا میتوانید فقط به آنچه میشنوید دقت کنید و از فکر کردن به سایر مسائل دوری کنید. همچنین میتوانید از هدفون برای گوش دادن به فایل های صوتی استفاده کنید تا هم برای جلسه آزمون آماده شوید و هم از پراکندگی ذهنی بواسطه صداهای محیط جلوگیری کنید.

مشکلات و مسائل زندگی روزمره را -درزمان تمرین- فراموش کنید و حتما پیش از آزمون هر روز بمدت 10 الی 20 دقیقه این موضوع را تمرین کنید تا به آن عادت کنید. بسیاری از داوطلبین آیلتس پس از خروج از جلسه آزمون، اعتراف میکنند که اگر با تمرکز بیشتری وارد بخش Listening میشدند، قطعا عملکرد بهتری داشتند. پس از تجربه دیگران استفاده کنید!

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ