تمرکز کنید تا پیشرفت کنید!

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 49 بار نمایش بدون دیدگاه

ITELS LISTENING

یکی از مهمترین مولفه های کسب نمره بالا در مهارت Listening ، تقویت قدرت تمرکز است.

شما بایستی در کنار تمرینات مستمر و هدفمند شنیداری ، و همچنین یادگیری تکنیک های تست زنی، بر روی قدرت تمرکز خودتان هم کار کنید. چنانچه سر جلسه آزمون فقط چند ثانیه تمرکزتان را از دست دهید، براحتی دو یا سه سؤال را از دست خواهید داد. یعنی فرق نمره ۶٫۵ و ۷ میتواند تنها در چندثانیه عدم تمرکز نهفته باشد.

از طرفی دیگر شما بایستی در کنار تمرکز یاد بگیرید که همزمان گوش دهید و بنویسید. این مهارت نیز بسیار کمک کننده است و ارتباط مستقیم با قدرت تمرکز شما دارد. تازه در کنار همزمانی ِ شنیدن و نوشتن، باید سؤال را هم بخوانید! یعنی مغزتان باید یاد بگیرد که :

بصورت همزمان بشنود، بخواند و بنویسید.

این همزمانی در حین آزمون نیارمند تسلط و تمرکز است وشما هرچه روی قدرت تمرکزتان کار کنید میتوانید همزمانیِ این سه مهارت را در خودتان تقویت کنید. لطفا جدی بگیرید!listening-9

هنگام تمرین Listening حتما سعی کنید تا با تمرکز بالا اینکار را انجام دهید. برای کسب تمرکز بیشتر باید از پراکندگی ذهن جلوگیری کنید و تا میتوانید فقط به آنچه میشنوید دقت کنید و از فکر کردن به سایر مسائل دوری کنید. همچنین میتوانید از هدفون برای گوش دادن به فایل های صوتی استفاده کنید تا هم برای جلسه آزمون آماده شوید و هم از پراکندگی ذهنی بواسطه صداهای محیط جلوگیری کنید.

مشکلات و مسائل زندگی روزمره را -درزمان تمرین- فراموش کنید و حتما پیش از آزمون هر روز بمدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه این موضوع را تمرین کنید تا به آن عادت کنید. بسیاری از داوطلبین آیلتس پس از خروج از جلسه آزمون، اعتراف میکنند که اگر با تمرکز بیشتری وارد بخش Listening میشدند، قطعا عملکرد بهتری داشتند. پس از تجربه دیگران استفاده کنید!

 


برچسب ها: -

ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *