خوب بخوانیم تا خوب بنویسیم!

ielts writing

خوب بخوانیم تا خوب بنویسیم!

برای کسب مهارت در نگارش راه های مختلفی وجود دارد که یکی از موثرترین آنها ، “خواندن” است. چنانچه هنگام خواندن یک متن دقت کافی داشته باشید و به جزئیات آن توجه کنید ، میتوانید بسیاری از تکنیک های نگارشی آن متن را متوجه شوید و خودتان هم در نگارش تان از آنها بدرستی استفاده کنید.

وجود ارتباط منطقی بین دو مهارت ریدینگ و رایتینگ و اهمیت دانستن این ارتباط سبب میشود که شما بتوانید هدفمندتر بخوانید. در زمان خواندن یک متن به نکات زیر توجه کنید تا رایتینگ تان تقویت شود:

یک: علائم نقطه گذاری (Punctuation )

هنگام خواندن یک متن انگلیسی حتما به علائمی نظیر نقطه و کاما  بسیار دقت کنید و مکان و نحوه استفاده از آنها را خوب یاد بگیرید. این دو علامت در درست خوانده شدن متن بسیار کمک میکنند و در واقع ایده پردازی شما را معنا می بخشند. با یادگیری اصول علامت گذاری و رعایت درست آنها در نگارش خودتان ، میتوانید ارتقاء نمره در مهارت رایتینگ را تجربه کنید.

دو: ساختارهای گرامریwriting-6

متنی که میخوانید از ساختارهای گرامری متنوعی تشکیل شده است. با دقت بیشتر هنگام خواندن متن میتوانید کاربردهای واقعی و طبیعی ساختارهای گرامری را ببینید و با یادداشت برداری و تمرین این ساختارها، در نگارش خودتان هم از آنها بدرستی استفاده کنید.

سه: ایده پردازی و توسعه متن

بهترین الگو برای رایتینگ، یک متن خوب و درستِ ریدینگ است. وقتی که شما یک مقاله یا متن انگلیسی را میخوانید، با نحوه صحیح پرداختن به موضوع آشنا میشوید و مواردی نظیر مقدمه نویسی، توسعه دو یا چند پاراگراف برای بدنه و نوشتن درست نتیجه گیری را یاد میگیرید. از نحوه ایده پردازی در متن ها استفاده کنید و خودتان هم به همان شیوه بنویسید.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ