خوب بخوانیم تا خوب بنویسیم!

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 32 بار نمایش بدون دیدگاه

ielts writing

برای کسب مهارت در نگارش راه های مختلفی وجود دارد که یکی از موثرترین آنها ، “خواندن” است. چنانچه هنگام خواندن یک متن دقت کافی داشته باشید و به جزئیات آن توجه کنید ، میتوانید بسیاری از تکنیک های نگارشی آن متن را متوجه شوید و خودتان هم در نگارش تان از آنها بدرستی استفاده کنید.

وجود ارتباط منطقی بین دو مهارت ریدینگ و رایتینگ و اهمیت دانستن این ارتباط سبب میشود که شما بتوانید هدفمندتر بخوانید. در زمان خواندن یک متن به نکات زیر توجه کنید تا رایتینگ تان تقویت شود:

یک: علائم نقطه گذاری (Punctuation )

هنگام خواندن یک متن انگلیسی حتما به علائمی نظیر نقطه و کاما  بسیار دقت کنید و مکان و نحوه استفاده از آنها را خوب یاد بگیرید. این دو علامت در درست خوانده شدن متن بسیار کمک میکنند و در واقع ایده پردازی شما را معنا می بخشند. با یادگیری اصول علامت گذاری و رعایت درست آنها در نگارش خودتان ، میتوانید ارتقاء نمره در مهارت رایتینگ را تجربه کنید.

دو: ساختارهای گرامریwriting-6

متنی که میخوانید از ساختارهای گرامری متنوعی تشکیل شده است. با دقت بیشتر هنگام خواندن متن میتوانید کاربردهای واقعی و طبیعی ساختارهای گرامری را ببینید و با یادداشت برداری و تمرین این ساختارها، در نگارش خودتان هم از آنها بدرستی استفاده کنید.

سه: ایده پردازی و توسعه متن

بهترین الگو برای رایتینگ، یک متن خوب و درستِ ریدینگ است. وقتی که شما یک مقاله یا متن انگلیسی را میخوانید، با نحوه صحیح پرداختن به موضوع آشنا میشوید و مواردی نظیر مقدمه نویسی، توسعه دو یا چند پاراگراف برای بدنه و نوشتن درست نتیجه گیری را یاد میگیرید. از نحوه ایده پردازی در متن ها استفاده کنید و خودتان هم به همان شیوه بنویسید.


برچسب ها: -

ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *