دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش

7 دانشگاه در اتریش در رنکینگ کیو اس  QS World University Rankings قرار دارند که 4 دانشگاه رتبه زیر 500 هستند که در این قسمت به بررسی این 4 دانشگاه می پردازیم:

دانشگاه وین:

دانشگاه های اترش

دانشگاه وین – اتریش

دانشگاه وین University of Vienna با رتبه جهانی 156 معتبرترین دانشگاه در میان دانشگاه های اتریش می باشد. همچنین این دانشگاه بزرگترین دانشگاه اتریش بوده و امسال جشن ششصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را برگزار می کند که قدیمی ترین دانشگاه با زبان تدریس آلمانی در جهان محسوب می شود. در حال حاضر دانشگاه وین با حدود 92000 دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا می باشد. رشته های زیادی در این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شوند در عین حال دوره های متنوع در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برای متقاضیان تحصیل در اتریش ارائه می شود. این دانشگاه مفتخر به داشتن 15 برنده جایزه نوبل می باشد و بیش از 60 دانشکده مربوط به این دانشگاه در سرتاسر وین وجود دارد.

دانشگاه تکنولوژی وین :

دانشگاه های اتریش

دانشگاه تکنولوژی وین – اتریش

دومین دانشگاه معتبر اتریش در رنکینگ QS دانشگاه تکنولوژی وین Vienna University of Technology با رتبه جهانی 246می باشد. این دانشگاه کهدر سال 1815 تاسیس شده یکی از معتبرترین مراکز فنی در اروپا به شمار می رود. رشته های اصلی این دانشگاه در زمینه مهندسی و علوم طبیعی بوده و بیش از 26000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که درصد زیادی از آنها دانشجویان بین المللی می باشند.

 

 

دانشگاه اینزبروک:

دانشگاه های اتریش

دانشگاه اینزبروک – اتریش

دانشگاه اینزبروک Universität Innsbruck با رتبه جهانی 288 و حضور در 30 دانشگاه برتر دنیا از لحاظ تعداد دانشجویان بین المللی و حضور در 80دانشگاه برتر دنیا از لحاظ استادان بین المللی، یکی از معتبرترین دانشگاه های اتریش و اروپا به شمار می آید. این دانشگاه با حدود 28000 دانشجوی در حال تحصیل سومین دانشگاه بزرگ اتریش محسوب می شود. دانشکده های این دانشگاه در سرتاسر شهر اینزبروک واقع شده اند و به علت موقعیت کوهستانی شهر اینزبروک، دانشگاه اینزبروک برای مطالعات و تحقیق درباره کوهستان ها مشهور می باشد.

 

 

دانشگاه کارل فرانسیس :

دانشگاه های اتریش

دانشگاه کارل فرانسیس – اتریش

دانشگاه Karl-Franzens-Universität Graz که با نام دانشگاه گراتز نیز شناخته می شود دارای رتبه جهانی 411 است. دانشگاه گراتز در سال 1585 تاسیس شده است که از این لحاظ دومین دانشگاه قدیمی اتریش و همچنین با 31000 دانشجوی در حال تحصیل دومین دانشگاه بزرگ اتریش محسوب می شود. دانشگاه گراتز مانند دانشگاه اینزبروک، از دانشکده پزشکی خود جدا شده و این دانشکده به عنوان دانشگاه پزشکی گراتز در حال حاضر به صورت مستقل فعالیت می کند. این دانشگاه همچنین با مشارکت دانشگاه تکنولوژی گراتز دوره های مشترک در زمینه علوم طبیعی و بیولوژی ارائه می دهد.

 دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت علوم:

دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت بهداشت:

  • University of Vienna
  • Vienna University of Technology
  • Universität Innsbruck
  • Karl-Franzens-Universitaet Graz
  • Graz University of Technology
  • Medical Unversity Of Vienna
  • University of Graz
  • Johannes Kepler University of Linz