دکترای داروسازی در اتریش

دکترای داروسازی در اتریش

دکترای داروسازی در اتریش

کشور اتریش یکی از ایده آل ترین مقاصد تحصیلی در قاره سبز به شمار می رود که سهم عظیمی در جذب دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است. تحصیل در اتریش به دلایلی چون کیفیت آموزشی، استانداردهای زندگی و هزینه های نسبتاً کم همواره یکی از انتخابهای مناسب برای متقاضیان تحصیلات بین المللی است. در مطلب این هفته به بررسی شرایط تحصیل دکترای داروسازی در اتریش می پردازیم:

مطلب مرتبط: تحصیل در اتریش

شرایط دوره

همانطور که ممکن است شنیده باشید متقاضیان ایرانی برای تحصیل در اتریش در رشته های پزشکی باید در ابتدا در کنکور پزشکی ایران قبول شوند، سپس با تاییدیه صادره از سازمان سنجش مبنی بر قبولی متقاضی برای تحصیل در اتریش اقدام نمایند که این موضوع، شرایط را برای متقاضیان تا حدودی دشوار نموده است.

خبر خوب برای دارندگان مدرک کارشناسی در رشته های پیراپزشکی، شیمی، زیست شناسی و کشاورزی از دانشگاههای آزاد و سراسری این است که می توانند با شرکت در آزمون ورودی داروسازی و کسب نمره قبولی در دوره دکترای داروسازی در اتریش ادامه تحصیل دهند.

مزایای این دوره عبارتند از:

  • بدون محدودیت سنی
  • بدون نیاز به معدل بالا در مقطع کارشناسی
  • بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
  • طول دوره 6 سال (این مدرک در ایران به عنوان دکترای حرفه ای ارزشیابی می شود)
  • شهریه هر ترم 380 یورو

روال کار به این شکل است که موسسه امیدار مقدمات ثبت نام متقاضی در کالج زبان آلمانی در اتریش را فراهم می کند و پس از اتمام دوره متقاضی باید در آزمون زبان آلمانی نمره B2 را کسب کند که از پیش نیازهای دوره داروسازی در اتریش می باشد. سپس با شرکت در آزمون ورودی داروسازی که در ماه جولای هر سال و به صورت تستی از دروس شیمی و زیست شناسی (در سطح دبیرستان) برگزار می شود و کسب حد نصاب لازم، متقاضی می تواند دوره دکترای داروسازی در اتریش را آغاز کند. در صورتیکه فرد موفق به کسب نمره لازم نشود امکان شرکت در آزمون سال بعد وجود دارد.

مشخصات دوره زبان

  • طول دوره های زبان آلمانی یک سال و نیم (3 ترم) است.
  • شروع دوره در ماههای اکتبر و مارس هر سال می باشد.
  • شهریه هر ترم 500 یورو

برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ پذیرش برای دوره زبان آلمانی و دوره داروسازی در اتریش با مشاوران امیدار تماس بگیرید.

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ