شهرهای دانشجویی کانادا

شهرهای دانشجویی کانادا

شهرهای دانشجویی کانادا

با توجه به وجود دانشگاههای متعدد در شهرهای مختلف برای تحصیل در کانادا در این مطلب به معرفی  شهرهای دانشجویی کانادا می پردازیم:

مطلب مرتبط: تحصیل در کانادا

مونترال

شهرهای دانشجویی کانادا

مونترال – کانادا

مونترال Montréal بزرگترین شهر استان فرانسوی زبان کبک و همچنین دومین شهر بزرگ کانادا  یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا به شمار می رود. شهر مونترال دارای 4 دانشگاه، 7 مرکز آموزش عالی با مجوز اعطای مدرک و 12 کالج فنی حرفه ای می باشد که از این حیث، بیشترین تعداد دانشجو را در میان شهرهای واقع در آمریکای شمالی در خود جای داده است.

مونترال همچنین به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته می شود و ترکیب زرق و برق اروپایی و پیتزای آمریکایی در این شهر به ندرت در جای دیگر یافت می شود. به عنوان یک دانشجو شما همواره انتخاب های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود خواهید داشت مانند : تئاتر، موسیقی، جشنواره های کمدی و همچنین فستیوال آتش بازی مونترال که بزرگترین فستیوال آتش بازی در جهان می باشد و اماکن تفریحی و دیدنی بی شمار دیگر.

در میان دانشگاه های مونترال، دانشگاه مک گیل McGill University با رتبه 21 جهانی (دومین دانشگاه معتبر کانادا) و همچنین دانشگاه مونترال Université de Montréal با رتبه 83 جهانی و دانشگاه کنکوردیا Concordia University  با رتبه 461-470 جهانی وجود دارند که شهر مونترال را به یکی از بزرگترین شهرهای دانشجویی کانادا تبدیل کرده اند. دانشگاه مک گیل و کنکوردیا به زبان انگلیسی تدریس میکنند ولی به علت جامعه فرانسوی زبان این شهر، دانشگاه های بسیاری فقط به زبان فرانسوی تدریس می کنند.

مونترال در سال 2014 در لیست 10 شهر برتر دانشجویی جهان قرار گرفت.

تورنتو

شهرهای دانشجویی کانادا

تورنتو – کانادا

تورنتو Toronto پایتخت استان اونتاریو و بزرگترین شهر کانادا است. تورنتو با جمعیت حدود 3 میلیون افراد خارجی به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای چند ملیتی جهان محسوب می شود. این تنوع فرهنگی به خوبی در فضای شهر در رستورانهای مختلف و آداب و رسوم متنوع موجود در شهر به چشم می آید. از تورنتو همچنین به عنوان مرکز اقتصادی کانادا نام برده می شود که بازار سهام تورنتو و 5 بانک بزرگ کانادا را در خود جای داده است و همچنین در زمینه تفریحی، رسانه ای و نوآوری و خلاقیت از مراکز مهم جهان می باشد.

در زمینه آموزش، تورنتو یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا است که دارای دانشگاه های بسیاری از جمله دانشگاه تورنتو University of Toronto که با رتبه جهانی 20 معتبرترین دانشگاه کانادا به شمار می رود و همچنین دانشگاه یورک York University با رتبه جهانی 421-430 و دانشگاه ریرسون Ryerson University با رتبه جهانی +701، می باشد.

ونکوور

شهر های دانشجویی کانادا

ونکوور – کانادا

شهر نسبتا جدید ونکوور  Vancouver که در قسمت غربی کانادا واقع شده مقصد مناسبی برای کسانی می باشد که تمایل دارند زندگی شهری را با گشت و گذار در طبیعت ترکیب کنند. طبیعت ونکوور به معنای واقعی مثال زدنی می باشد که شامل جنگلهای سرسبز، دریاچه های زیبا و رشته کوههای مشهور راکی می شود. شهر ونکوور به عنوان سومین کلانشهر بزرگ کانادا همواره در لیست بهترین شهرهای دنیا از نظر کیفیت زندگی قرار دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در کانادا به شمار می رود.

ونکوور همچنین یکی از برترین شهرهای دانشجویی کانادا است و دانشگاه بریتیش کلمبیا  University of British Columbia با رتبه 43 جهانی و دانشگاه سیمون فریزر Simon Fraser University با رتبه 222 جهانی در این شهر قرار دارند. جزیره ونکوور همچنین دارای دانشگاه ویکتوریا University of Victoria با رتبه 290 جهانی و دانشگاه ونکوور آیلند  Vancouver Island University می باشد.

کبک

شهرهای دانشجویی کانادا

کبک – کانادا

اگر شما به شهرهای زیبای تاریخی علاقه مند هستید شهر کبک Quebec City مقصد ایده آل شما است. شهر کبک در قرن هفدهم میلادی تاسیس شد و در حال حاضر پایتخت استان کبک و قسمت فرانسوی نشین کانادا می باشد. بافت قدیمی شهر با خیابانهای سنگفرش شده و تنها دیوارهای دفاعی حفاظت شده در آمریکای شمالی به عنوان یک اثر تاریخی در سازمان یونسکو ثبت شده، و به صورت کلی شهر کبک دارای اماکن تاریخی و جاذبه های معماری فراوان می باشد به طوری که 37 اثر تاریخی کشور کانادا در شهر کبک وجود دارند.

اما کبک فقط یک شهر تاریخی نیست، کبک به عنوان یکی از شهرهای دانشجویی کانادا در بر گیرنده دانشگاه لاوال  Laval University با رتبه 298 جهانی و دانشگاه کبک  Université du Québec با رتبه 501-550 جهانی است. دانشگاه های شهر کبک اکثرا به زبان فرانسوی تدریس می کنند.

ادمونتون

شهرهای دانشجویی کانادا

ادمونتون – کانادا

شهر ادمونتون Edmonton پایتخت استان آلبرتا است که به خاطر فستیوال های سالانه اش به “شهر فستیوال” مشهور شده است. همچنین از دیگر دلایل شهرت این شهر، وجود West Edmonton Mall که تا چندی پیش بزرگترین مرکز خرید در جهان به شمار میرفت و در حال حاضر بزرگترین مرکز خرید قاره آمریکای شمالی است، می باشد.

با وجود قرار گرفتن در شمال کانادا، آب و هوای ادمونتون به نسبت اکثر شهرهای جنوبی کانادا معتدل تر می باشد، همچنین مانند دیگر مناطق غربی کانادا این شهر نیز دارای منابع طبیعی بسیار است، به علاوه شهر ادمونتون دارای جاذبه های فراوان مانند Ford Edmonton Park (بزرگترین موضوع طبیعی کانادا)، تئاترهای بی شمار و مراکز اجرای زنده موسیقی می باشد.

ادمونتون همچنین یکی دیگر از شهرهای دانشجویی کانادا است و مهمترین دانشگاه این شهر، دانشگاه آلبرتا University of Alberta با رتبه 84 جهانی می باشد. دیگر دانشگاه های ادمونتون عبارتند از:

  • Northern Alberta Institute of Technology
  • NorQuest College
  •  MacEwan University
  • The King’s University College
  • Concordia University College of Alberta