لیسینینگ 8.0 از حرف تا عمل!

ITELS LISTENING

لیسینینگ 8.0 از حرف تا عمل!

کسب نمره بالا در مهارت های چهارگانه آیلتس آرزوی بسیاری از کسانی است که به دلایل مختلف به این مدرک بین المللی نیاز دارند. معمولا گرفتن نمره بالا – مثلا هشت – در مهارت های تولیدی ( اسپیکینگ و رایتینگ) کمی دشوار است و نیاز به تلاش بسیار دارد و آگاهی کامل از زیر و بم نمره دهی آنها و شناخت معیارهای سنجش بسیار ضروری است.

اما در دو مهارت دیگر یعنی لیسینینگ و ریدینگ چیزی به نام معیار سنجش وجود ندارد و این تعداد پاسخ های درست است که نمره شما را تعیین میکند. پس برای کسب نمره بالا بایستی تعداد جواب های درست را به هر شکل و روشی که میتوانیم بالا ببریم و اصلا احتیاج به ایده پردازی، فکرخلاقانه، انسجام و … نداریم. اما باید چه کنیم؟

 برای کسب نمره 8.0 در لیسینینگ، از مجموع 40 سوال باید به 35 سؤال پاسخ درست بدهیم و این امر میسر نمیشود مگر با شناخت نقاط ضعف و برطرف کردن آنها. تست زنی قدم اول در شناخت نقاط ضعف است اما قدم دوم و مهمتر، تحلیل پاسخ های درست و غلط برای رسیدن به شناخت از ضعف ها و قوت هاست.

یکی از ساده ترین و موثرترین راه کارهای ارتقاء نمره لیسینینگ ، شناخت انواع سؤالات و نحوه برخورد شما با آنهاست. به عبارت دیگر استراتژی هر فرد در پاسخ گویی به سوالات با فرد دیگر متفاوت است و شما بایستی استراتژی منحصربفرد خودتان را پیدا کنید. مثلا باید مشخص کنید که در کدام نوع از سؤالات بیشتر غلط دارید و چرا؟ سپس با راهنمایی درست یک فرد آگاه میتوانید روش های مختلف حل مسئله را امتحان کنید تا راه حل مربوط به خودتان را بیابید.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ