منابع درست را انتخاب کنید

ITELS LISTENING

منابع درست را انتخاب کنید!

در نوشته قبلی گفتیم که باید انگلیسی را هر روز گوش دهید و این تکرار و استمرار است که مهارت شنیداری شما را تقویت میکند. اما اینکه چه چیزی را گوش کنیم و از چه منابعی استفاده کنیم تا بازدهی داشته باشد هم خود مسئله مهمی است. در این نوشته به معرفی چند منبع خوب آنلاین جهت گوش دادن به انگلیسی واقعی می پردازیم و پس از این دیگر نوبت شماست که وقت اختصاص دهید و از این پادکست ها و فایل های شنیداری مفید و به روز بیشترین بهره را ببرید.

اولین سایتی که میتوانید انگلیسی واقعی و روزمره را با بالاترین کیفیت و در خصوص موضوعات روز در آن گوش کنید سایت Freakonomics Radio  است که حاوی پادکست های بسیار جذاب و بروز با لهجه عالی میباشد:

https://www.stitcher.com/podcast/wnyc/freakonomics-radio

دومین منبع موثق و کاربردی برای تقویت مهارت شنیداری سایت  Startalk میباشد که بصورت هفتگی آپدیت میشود و پادکست های علمی متنوع بهمراه متن اصلی را در اختیار کاربران قرار میدهد. اگر بدنبال تقویت لیسینینگ خود هستید، به این پادکست ها حتما سر بزنید:listening-3
https://www.stitcher.com/podcast/startalk

و سومین منبع عالی برای تقویت لیسینینگ پادکست های British Council است که در سطوح مختلف مفدماتی، متوسط و پیشرفته ارائه میشود و شما میتوانید بصورت روزانه و با برنامه ریزی منظم از این پادکست های بسیار مشابه به لیسینینگ های آیلتس استفاده کنید:

https://learnenglish.britishcouncil.org/en/listening-skills-practice

باز هم تاکید میکنم که گوش دادن باید بصورت منظم و مستمر باشد و چنانچه از منابع درست استفاده شود قطعا موفقیت شما بسیار نزدیک است.

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ
  1. مریم رحمانی
    مریم رحمانی says:

    سلام
    من 5 ماه که زبان رو میخونم معلمم از روی کتاب touchstone4 تدریس میکنه البته یه پیش زمینه از زبان داشتم کتاب یعدی tactics است . هدفم هم گرفتن نمره بالا در آیلس هست. خواستم ازتون بپرسم این منابع خوب هستن ؟ ویا اینکه از چه منابع دیگری در کنار همین کتابها استفاده کنم .

    پاسخ دادن