هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

با توجه به تنوع سبک های متنوع زندگی و کیفیت های موجود، هزینه تحصیل در ایتالیا برای هر شخص با توجه به سلائق و سبک زندگی متفاوت می باشد.

هزینه های تحصیل:

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی و بر حسب رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و معمولا دانشگاه های ایتالیا بنا بر سیاستهای داخلی شهریه های تحصیلی را تنظیم می کنند اگرچه با در نظر گرفتن سیاستهای دولت ایتالیا در زمینه تحصیلات و آموزش، مانند یکسان بودن شهریه برای دانشجویان ایتالیایی و خارجی، تعیین شهریه بر اساس درآمد سالیانه خانواده و … هزینه های تحصیل در ایتالیا به نسبت دیگر کشورها کمتر می باشد.

به طور کلی شهریه های تحصیلی در مقاطع مختلف از 600 تا 4000 یورو متغیر می باشد و میانگین پرداخت سالیانه شهریه کمتر از 2000 یورو است که در برخی از موارد امکان اخذ کمک های تحصیلی به منظور کاهش شهریه فراهم می باشد. برای دانشجویان مقطع دکترا در صورت اخذ بورسیه تحصیل به صورت رایگان و در صورت عدم اخذ بورسیه شهریه سالانه قابل پرداخت می باشد.

هزینه های زندگی در ایتالیا

بازاری در ایتالیا

هزینه زندگی:

هزینه زندگی در ایتالیا برای هر دانشجو بسته به توان مالی و سبک زندگی شخصی متفاوت می باشد ولی به صورت کلی هزینه های مشترک برای هر فرد شامل هزینه های زیر می شود:

هزینه مسکن: دانشجو می تواند در صورت تمایل از خوابگاه های دانشجویی استفاده کند که هزینه ای معادل 150 تا 250 یورو در ماه خواهد داشت یا در صورت تمایل می تواند از سوئیت های دانشجویی با اجاره ماهیانه 250 تا 500 یورو یا آپارتمانهای کوچک با قیمت های متفاوت استفاده کند.

هزینه خوراک: هزینه خورد و خوراک هر فرد با توجه به سلائق و ذائقه شخصی 150 تا 300 یورو در ماه می باشد.

هزینه رفت و آمد شهری: برای رفت و آمد روزانه باید مبلغ 50 یورو را در نظر گرفت.