هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند

اگر شما در اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند موفق شوید این نوید را به شما خواهیم داد بدون در نظر گرفتن تابعیت شما، برای تحصیل در فنلاند شما هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد و این موضوع برای تمامی مقاطع به جز چندین رشته در مقطع کارشناسی ارشد، صدق می کند. دانشجویان بین المللی اجازه کار در حین تحصیل (25 ساعت در هفته) را خواهند داشت تا قادر باشند قسمتی از هزینه زندگی در فنلاند را پوشش بدهند ولی شایان ذکر می باشد که آشنایی با زبان فنلاندی یا سوئدی فاکتور تعیین کننده ای در پیدا کردن شغل در فنلاند می باشد و توصیه می شود که دانشجویان بین المللی قبل از سفر به فنلاند از توانایی برای پوشش کامل هزینه زندگی در فنلاند برای سالهای تحصیل خود اطمینان حاصل نمایند. همچنین برای دانشجویان مقطع دکترا امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه زندگی وجود دارد که برای آگاهی از شرایط بورسیه ها می توانید با گروه مشاوران امیدار تماس حاصل فرمایید.

هزینه های زندگی در فنلاند

هزینه های زندگی در فنلاند

اسکان در فنلاند معمولا از طریق بنیادهای دانشجویی انجام می گیرد اگرچه در بعضی از دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی خوابگاه در نظر گرفته می شود. همچنین قیمت اجاره یک اتاق در آپارتمانهای مشترک 200 تا 400 یورو در ماه می باشد که در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی قیمتی مناسب به شمار می آید. همچنین برای دانشجویان، در رستوران ها و کافه های دانشجویی و همچنین استفاده از وسائل نقلیه عمومی تخفیف وجود دارد.

برای هزینه زندگی در فنلاند برای اسکان در آپارتمان یک خوابه 400 تا 600 یورو، برای خورد و خوراک 100 تا 200 یورو و برای رفت و آمد 50 دلار در ماه باید در نظر گرفت. به صورت کلی هزینه زندگی در فنلاند برای یک دانشجو 700 تا 1000 یورو در هر ماه می باشد که تا حدود زیادی به شهر و محل اقامت دانشجو بستگی دارد.