هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل در چین

هزینه-تحصیل-در-چین

هزینه تحصیل در چین ، کشوری که دارای اقتصاد روبرشد فوق سریع است به مانند قبل خیلی ارزان و ناچیز نیست. اما آنچه حائز اهمیت است شهریه پایین دانشگاه های چین است که به طور متوسط به سالانه 2،000 الی 3،000 هزار دلار در شهرهایی چون پکن می رسد. بعنوان مثال هزینه زندگی در شهر شانگهای چین، گرانترین شهر این کشور تقریبا نصف هزینه زندگی در شهری همچون نیویورک امریکا می باشد. (منبع: Numbeo.com) همچنین به علت برنامه دولت چین به منظور توسعه آموزشی  برای تحصیل در چین بورسیه های تحصیلی فراوان وجود دارد که متقاضیان بین المللی می توانند در صورت واجد شرایط بودن برای اخذ بورسیه اقدام نمایند.

مطلب مرتبط: تحصیل در چین

میانگین هزینه زندگی در چین برای دانشجویانهزینه زندگی در چین

با توجه به افزایش قیمیت ها در چین هزینه زندگی در چین نسبتا پایین است. اکثر دانشگاه های چین برای دانشجویان تازه وارد خوابگاه فراهم می کنند با در نظر گرفتن هزینه اسکان در حدود 200 الی 300 دلار در ماه (بسته به شهر محل اقامت) ، هزینه خورد و خوراک 100 تا 200 دلار در ماه، هزینه ناچیزی برای حمل و نقل درون شهری و همچنین هزینه های جانبی و شخصی می توانید با نزدیک به 500 الی 700دلار در ماه زندگی دانشجویی خود را به خوبی مدیریت کنید.

اگر چه قیمت ها در چین رو به افزایش  است، اما کماکان هزینه تحصیل در چین در مقایسه با دیگر کشور های پیشرفته مناسب تر  است. شما از اقتصادی بودن شرایط زندگی در چین و قدرت خرید  خود شگفت زده خواهید شد. هزینه های زندگی و هزینه  تحصیل در چین در مقایسه با دیگر کشور های توسعه یافته نسبتاٌ پایین است.

در نهایت تمامی مخارج لیست شده در بالا بسته به نوع زندگی و سبک خرج کردن شما دارد و ممکن است کمتر و یا بیشتر شود.