هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

به صورت کلی هزینه تحصیل در کانادا کمتر از کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و استرالیا بوده و در عین حال گرانتر از بیشتر کشورها می باشد. میانگین شهریه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف با در نظر گرفتن رشته تحصیلی  سالانه  15000 تا 22000 دلار است. به منظور تخمین هزینه تحصیل در کانادا باید این نکته را در ذهن داشت که دانشگاه های کانادا ، شهریه تحصیلی سالانه را بر طبق سیاستهای دانشگاه تنظیم می کنند که بسته به رشته تحصیلی متفاوت می باشند. برای مثال شهریه تحصیلی برای رشته های انسانی و هنر ارزان تر و رشته های مهندسی و پزشکی گرانتر می باشد. همچنین در برخی از موارد امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی نیز وجود دارد که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان بین المللی ممتاز ارائه می شود.

هزینه زندگی در کانادا برای هر فرد با در نظر گرفتن سبک زندگی شخصی متفاوت خواهد بود. در هنگام تحصیل در کانادا امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان خارجی وجود دارد البته در صورت تمایل می توانید در خارج از دانشگاه به صورت شخصی یک آپارتمان کوچک اجاره کنید و یا زندگی در پانسیون را انتخاب نمایید که دارای مزایایی چون آشنایی با فرهنگ شهر محل تحصیل و همچنین یادگیری انگلیسی بهتر می باشد. به هرحال محاسبه هزینه زندگی در کانادا به محل زندگی و محل تحصیل شما بستگی دارد.

هزینه های زندگی در کانادا

دلار کانادا

 میانگین هزینه اسکان :

  • خوابگاه دانشجویی (با سرویس مشترک) 300 دلار ماهیانه
  • خوابگاه دانشجویی (واحد شخصی) 700 دلار ماهیانه
  • اجاره اتاق در شهر (با سرویس مشترک) 500 دلار ماهیانه
  • اجاره اتاق در شهر (واحد شخصی) 800 تا 1000 دلار ماهیانه
  • پانسیون (با دو وعده غذا) 700 دلار ماهیانه

علاوه بر هزینه اسکان هزینه های جانبی دیگر مانند خورد و خوراک و رفت و آمد و غیره در حدود 600 دلار در ماه می باشد همچنین هزینه لوازم تحصیلی برای یک سال ممکن است 500 تا 1000 دلار باشد. در مجموع هزینه زندگی در کانادا برای یک دانشجو می تواند 1000 تا 1500 دلار در ماه خرج داشته باشد.