پزشکی در آلمان

آخرین به روز رسانی: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ 1,348 بار نمایش بدون دیدگاه

پزشکی در آلمان

برای متقاضیانی که خواهان داشتن موقعیت شغلی مناسب در آینده هستند تحصیل پزشکی در آلمان می تواند یکی از جذابترین گزینه ها باشد. تحصیل پزشکی در آلمان در سه زمینه پزشکی عمومی، دندان پزشکی و دارو سازی امکان پذیر می باشد که در این قسمت به اختصار شرایط لازم را توضیح خواهیم داد.

پزشکی عمومی در آلمان

دوره پزشکی عمومی در آلمان دارای شرایط خاصی می باشد. این دوره ۱۲ ترم ( ۶ سال ) می باشد که به دو بخش بالینی شامل مفاهیم علوم پایه و تئوریک و بخش پیش بالینی شامل مفاهیم کاربردی و عملی تقسیم می شود. یک سال نیز برای کارآموزی (انترنشیپ) در نظر گرفته شده است که در طی آن دانشجو در بیمارستان مشغول به کار می شود تا توانایی فرد در مقابله با مشکلات بیماران محک زده شود، در دوره انترنشیپ دانشجو برای یک سال در حدود ۴۰ هزار دلار حقوق دریافتی خواهد داشت. در پایان دوره نیز دو امتحان شفاهی و کتبی نیز برگزار می شود.

تسلط به زبان آلمانی برای شرکت در آزمون پزشکی و همچنین دوره تحصیلی در دانشگاه های آلمان امری ضروری محسوب می شود اگرچه امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ولی اگر قصد کار در آلمان پس از اتمام تحصیلات خود را دارید تحصیل به زبان آلمانی شانس موفقیت شما را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در آلمان

دندان پزشکی در آلمان

دندان پزشکی در آلمان دارای جاذبه های زیادی است و تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در آلمان در رشته دندان پزشکی تحصیل می کنند. دوره دندان پزشکی در آلمان شامل ۱۰ ترم ( ۵ سال ) می شود و مانند دیگر رشته ها به صورت کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می شود به این صورت که دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد با انتخاب استاد راهنما و موضوع پیشنهادی در مقطع دکترا می توانند ادامه تحصیل بدهند اگرچه دریافت مجوز کار با مدرک کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد.

مانند دیگر دوره های پزشکی در آلمان دوره دندان پزشکی نیز به دو بخش تئوری در ۵ ترم اول شامل مفاهیم علوم پایه مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک و بخش عملی در ۵ ترم دوم شامل گذراندن واحدهای تخصصی در مراکز درمانی به صورت کارآموزی، تقسیم می شود.

داروسازی در آلمان

دوره داروسازی در آلمان شباهت زیادی به دوره دندانپزشکی در آلمان دارد و شامل دوره ۴ ساله کارشناسی و دوره ۲ ساله کارشناسی ارشد می باشد. در دوره کارشناسی در ۲ سال اول مفاهیم علوم پایه به صورت تئوری تدریس می شود و ۲ سال پایانی شامل سپری کردن واحدهای تخصصی در مراکز درمانی می شود. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا مانند رشته های غیر پزشکی با انتخاب موضوع و استاد راهنما می توانند در دوره دکترا شرکت نمایند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در رشته های پزشکی

متقاضیان ایرانی که خواهان تحصیل پزشکی در آلمان هستند باید برای شروع دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی با معدل ۱۷ به بالا  و مدرک B1 یا B2 آلمانی داشته باشند سپس در دوره Medizinertest در آلمان شرکت کنند و در انتهای دوره بر اساس نمره کسب شده در آزمون ورودی می توانند انتخاب رشته کنند (متقاضیان رشته های پزشکی و دندان پزشکی باید حداقل ۹۰% نمره آزمون ورودی را کسب کنند). هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان سالی ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو می باشد.ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *