چهار ایراد اساسی در Task 1 رایتینگ

۱۲ دی ۱۳۹۶ 96 بار نمایش بدون دیدگاه

ielts writing

رایتینگ آیلتس یکی از مهارت هایی است که در یکسال اخیر تبدیل به یک چالش مهم برای داوطلبین این آزمون شده است. کسب نمره بالا در رایتینگ بسیار حائز اهمیت است و این در حالیست که اکثرا تاکید بر روی تسک ۲ است و بسیاری از داوطلبین آیلتس و حتی اساتید از تسک ۱ غافل میشوند. در این نوشته به بررسی چند ایراد اساسی در رایتینگ تسک ۱ خواهم پرداخت که دوری از آنها سبب ارتقاء نمره شما خواهد شد.

ایراد اول: عدم نوشتنِ Overview

بسیاری از افراد زمان نوشتن تسک ۱ به نگارش overview  یا همان دیدِکلی توجهی ندارند. این در حالیست که از نظر اگزمینر نوشتن این موضوع بسیار مهم است و اینکه شما در ابتدای کار یک نگاه کلی از نمودار یا گراف مدنظر بدهید بسیار تاثیرگذار است. پس overview را فراموش نکنید و بعد از نوشتن مقدمه، در یک یا دو جمله به بیان کلیات شکل داده شده بپرازید.

ایراد دوم: توضیح “تمام جزئیات نمودار” به جاى انتخاب” نکات اصلى”

اگر فکر میکنید با نوشتن تمام آنچه که در نمودار آمده است نمره بالایی میگیرید، سخت در اشتباه هستید. در روی سؤال از شما خواسته شده است که به موارد مهم و نکات اصلی اشاره کنید که اگر این کار را نکنید قطعا نمره از دست خواهید داد. پس با اشاره به highlight ها و موارد خواسته شده، نظر مساعد اگزمینر را جلب کنید.

ایراد سوم: عدم بکارگیری لغات معادلwriting-10

چنانچه از اصول پارافریز کردن پیروی نکنید و فقط به تکرار کلمات و جملات روی سؤال بسنده کنید، بی شک نمره بالایی نخواهید گرفت. سعی کنید به کمک واژگان معادل و ساختارهای متنوع گرامری ، نوشته خود را ارتقاء دهید و از کپی کردن کلمات تکراری حتما پرهیز کنید.

ایراد چهارم: عدم رعایت تعداد درست کلمات

اگر محدوده کلماتی که در تسک یک مینویسید کمتر از ۱۵۰ باشد حتما نمره شما را پائین می آورد. گزارشی درست است که بتواند کلیات موجود در نمودار را در محدوده حداقل ۱۵۰ کلمه بیان کنید و چنان دیدی به خواننده دهد که وی بتواند بدون حتی مشاهده شکل، آنرا در ذهن خود مجسم کند. پس به تعداد کلمات دقت کنید و بدانید که اگر کمی بیشتر از این تعداد (مثلا ۱۷۰ یا ۱۸۰) باشد ایرادی ندارد اما مطمئنا اگر کمتر بنویسید، نمره ی شما هم کمتر خواهد شد.


برچسب ها: -

ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *