چگونه دربخش Reading زمان را مدیریت کنیم؟

ITLES-READING

چگونه دربخش Reading زمان را مدیریت کنیم؟

یکی از دشواری های بخش ریدینگ در آزمون آیلتس، کمبود وقت است. شما بایستی در 60 دقیقه به 40 سوال مفهومی پاسخ دهید یعنی برای هر سوال فقط یک دقیقه و نیم فرصت دارید! اکثر زبان آموزان در کلاس های ریدینگ با این معضل مواجه هستند،  بنابراین پس از یادگیری کامل تکنیک های پاسخگویی، روش های متنوع مدیریت زمان را یاد میگیرند.

تسلط بر تکنیک ها و آموختن روش های مختلف برخورد با هر نوع سوال، خود باعث صرفه جویی در وقت شماست و چنانچه یاد بگیرید چگونه در کوتاه ترین زمان به هر سوال پاسخ دهید، حتما در زمان مقرر به سوالات جواب خواهید داد. اما یکی از روش های موثر برای مدیریت زمان ، تقسیم بندی 60 دقیقه به سه تایم 20 دقیقه ایست. یعنی در زمان تمرین به خودتان در ازای هر متن ریدینگ فقط 20 دقیقه وقت بدهید و به محض اتمام این تایم، متن اول را رها کرده و به سراغ متن بعدی بروید. اینگونه در پایان یک دوره تمرینی منسجم، ذهن شما به پاسخگویی در 20 دقیقه عادت میکند و این یعنی موفقیت در مدیریت زمان. تکرار و تمرین را فراموش نکنید و هیچگاه زود خسته نشوید.

البته فراموش نکنید که ریدینگ برخلاف لیسینینگ ، ” تایم انتقال “ ندارد و در هر کدام از این بخش های 20 دقیقه ای بایستی هم به سوالات پاسخ دهید و هم جواب ها را به برگه پاسخنامه منتقل کنید.

ادامه دارد …

حمید آزاد
حمید آزادمدرس آیلتسمشاهده رزومه

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا تعیین سطح فرم زیر را تکمیل نمایید:

درخواست مشاوره یا تعیین سطح

سوال خود را در این قسمت مطرح کنید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ