کسب نمره بالا در اسپیکینگ با چند نکته ساده

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 117 بار نمایش بدون دیدگاه

ielts speaking

اگر ندانیم به کجا میرویم، معمولا به جایی هم نمیرسیم.

آنچه که به شما در کسب نمره بالا در مهارت اسپیکینگ کمک میکند، نحوه پاسخ دادن است نه چیزی که میگوئید. چهار نکته اساسی در نحوه پاسخگویی به سوالات اسپیکینگ وجود دارد که آگاهی از آنها میتواند شما را به یک داوطلب کسب نمره بالا در اسپیکینگ تبدیل کند. در این نوشته به بررسی آنها میپردازیم:

ساختار گرامری:

برای گرفتن نمره بالا نیازی به استفاده از گرامرهای پیچیده و ساختارهای عجیب غریب نیست، با همان ساختارهای ساده هم میتوان نمره ۷ را براحتی کسب کرد، البته باید از آنها بدرستی استفاده کنید و غلط گرامری در گفتارتان نباشد.

پاسخ های منسجم:speaking

پاسخ هایتان  باید ترکیبی از جملات بهم پیوسته باشد که اجزای آن همانند حلقه های یک زنجیر بهم وصل باشند. پاسخ به سؤالات قسمت دوم و سوم اسپیکینگ را با یک جمله اصلی شروع کنید و سپس با توضیح و مثال به شرح و بسط آن بپردازید.

لغات مرتبط:

چنانچه از لغات مرتبط با موضوع سؤال استفاده نکنید نباید انتظار نمره بالایی را داشته باشید. لغات سطح پیشرفته زمانی میتواند مفید باشد که در ارتباط با سوال بوده و ذهن ممتحن را به سمت موضوعی که از شما پرسیده است سوق دهد.

نه بریتیش ، نه امریکن ، فقط لهجه انگلیسی:

اینکه بریتیش حرف بزنیم یا امریکن فرقی ندارد و در معیارهای سنجش اسپیکینگ، لهجه نمره ای ندارد. اما این بدان معنا نیست که ما با لهجه فارسی حرف بزنیم، بلکه باید لهجه درست انگلیسی را بعنوان معیار برای خودمان قرار دهیم و چه بسا این لهجه ی درست ترکیبی از امریکن و بریتیش باشد. حقیقت این است که تا زمانی که لهجه زبان انگلیسی شما شفاف و واضح و قابل فهم و در یک کلام استاندارد باشد، به هیچ وجه از این نظر در قسمت اسپیکینگ آیلتس مشکلی نخواهید داشت.


برچسب ها: -

ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *