۱۰ دقیقه حیاتی در آزمون Listening

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ 46 بار نمایش بدون دیدگاه

ITELS LISTENING

قسمت لیسینینگ در آزمون آیلتس به چهار بخش تقسیم شده است که هر بخش ۱۰ سوال را شامل میشود و هر چه بخش ها جلوتر میروند، سطح دشواری آزمون هم بیشتر میشود. در پایان به داوطلب ۱۰ دقیقه زمان داده میشود که جواب های خود را از برگه سوالات به پاسخنامه منتقل کند. بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس این ۱۰ دقیقه را خیلی جدی نمیگیرند و اغلب به من میگویند که برای انتقال دادن پاسخ ها، زمانِ خیلی زیادی است. در حالیکه من از این تایم داده شده بعنوان ۱۰ دقیقه حیاتی یاد میکنم که در زیر میتوانید دلایل آنرا بخوانید:

دلیل اول:

در این زمان میتوانید املای لغاتی را که به آنها شک داشتید با دقت چک کنید و در صورت رسیدن به املای درست کلمه، آن را در کادر مربوطه بنویسید. معمولا در حین لیسینینگ تمرکز شما بر روی شنیدن پاسخ درست است نه املای آن.

دلیل دوم:

تعداد درست کلمات و یا اعداد را در این تایم ۱۰ دقیقه چک کنید. همانطورکه میدانید در روی سوال از شما خواسته میشود که تعداد مشخصی از کلمات یا اعداد را بنویسید، مثلا:

NO MORE THAN TWO WORDS AND/OR A NUMBER

شما نباید در پاسخ به این سوال بیش از ۲ کلمه یا یک عدد بنویسید. پس ۱۰ دقیقه زمان انتقال ، بهترین وقت برای چک کردن این مورد است و چنانچه به تعداد کلمات خود شک داشتید، حتما از روی سؤال چک کنید تا به همین سادگی نمره از دست ندهید.

دلیل سوم:listening-6

پس از پر کردن پاسخنامه، یکبار دیگر سؤالات چهارگزینه را چک کنید تا جابجا وارد نکرده باشید. همچنین کادرهایی را که خالی گذاشته اید و نتوانسته اید سوالاتشان را پاسخ دهید، بررسی کنید تا مبادا پاسخ یک سوال را در کادر مربوط به سوالی دیگر نوشته باشید. هر چند توصیه من اینست که هیچ کادری را خالی نگذارید زیرا نمره منفی وجود ندارد.

شاید بنظرتان ساده بیاید اما اگر در چند تستِ تمرینی ، این موارد را پیاده کنید حتما از نتیجه بدست آمده شگفت زده خواهید شد!


برچسب ها: -

ارتباط با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر)
۸۸۸۸۳۶۵۳ - ۸۶۰۸۶۵۸۰ - ۸۶۰۸۶۷۲۴
"ملاقات و مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"


در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


همچنین می توانید در پایین همین صفحه سوالات خود را از مشاور بپرسید.


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *