آزمون GRE Subject

آزمون GRE Subject

آزمون GRE Subject

آزمون GRE به دو صورت General  و Subject برگزار می شود که در مطلب این هفته به معرفی آزمون GRE Subject می پردازیم. ( برای اطلاعات بیشتر درباره آزمون GRE General اینجا کلیک کنید )

آزمون GRE Subject به منظور ارزیابی سطح علمی شرکت کنندگان در رشته های تخصصی برگزار می شود که به نسبت آزمون های مشابه آزمونی تخصصی و دشوار می باشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سطح بالا و با اعتبار جهانی ( به ویژه در آمریکا و کانادا ) برای اخذ پذیرش باید با تعداد دیگری از متقاضیان با کیفیت های عالی به رقابت بپردازند و با توجه به رزومه تحصیلی این افراد که شامل نمرات خوب در دوره تحصیل، مقالات و کنفرانس های معتبر و سطح زبان انگلیسی بالا می شود ارائه مدرکی چون GRE Subject در آن رشته می تواند برگ برنده محسوب شود. همچنین متقاضیانی که برای درخواست پذیرش در رشته خود با مشکل پایین بودن نمرات دروس تخصصی خود مواجه هستند و یا آن دسته از دانشجویانی که قصد تغییر رشته به رشته هایی که GRE Subject در آن برگزار می شود را دارند می توانند آزمون GRE Subject را به عنوان راه حلی برای این مشکلات در نظر داشته باشند.

آزمون GRE Subject در رشته های زیر برگزار می شود:

  • ادبیات زبان انگلیسی 230 سوال – Literature in English
  • زیست شناسی 190 سوال – Biology
  • شیمی 130 سوال – Chemistry
  • روانشناسی 205 سوال – Psychology
  • ریاضی 66 سوال – Mathematics
  • فیزیک 100 سوال – Physics
  • بیوشیمی و زیست شناسی سلولی و مولکولی 170 سوال – Biochemistry, Cell and Molecular Biology

نکته: برخلاف GRE General که به صورت کامپیوتری برگزار می شود ازمون GRE Subject به صورت کاغذی و  در مدت زمان 2 ساعت و 50 دقیقه برگزار می شود و دارای نمره منفی 4 به 1 است ( هر 4 پاسخ نادرست یک پاسخ درست شما را حذف می کند ). در صورت نیاز برای شرکت در این آزمون و به منظور آشنایی با سوالات می توانید به سایت ETS مراجعه کرده و نمونه سوالات مربوط به رشته خود را دانلود کنید.

آزمون GRE Subject سه مرتبه در سال در ماههای April – September – October و در مراکز مجاز آزمون GRE برگزار می شود و توسط هزاران دانشگاه و مرکز آموزشی به رسمیت شناخته می شود.