تحصیل در چین به زبان انگلیسی

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

دوره هایی که به زبان انگلیسی در دانشگاه های چین  تدریس می شوند سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی  از سر تاسر جهان به خود جذب میکنند. خیلی از دانشجویان هنوز بر این باورند که برای تحصیل در چین میبایستی به زبان چینی تسلط داشته باشند. اما با توجه به سیاستهای اتخاذ شده در راستای جذب دانشجویان بین المللی و ارتقا فضای آموزشی از طرف دولت چین بسیاری از دوره های متنوع در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و بخصوص دکترا در چین به زبان انگلیسی ارائه میشوند.

تحصیل در چین به زبان انگلیسی شامل دوره های مختلفی و متنوع است که از طرف دانشگاه ها ی سر تاسر چین ارائه می شوند. لیست بلند بالا، گستردگی و گوناگونی این دوره ها بعضاٌ باعث گمراهی و سردرگمی متقاضیان میشود . اما آنچه که در واقع اتفاق می افتد و دانشجویان ایرانی میتوانند در چین به زبان انگلیسی تحصیل کنند کمی محدود است . تحصیل در چین به زبان انگلیسی  در سه صورت امکان پذیر است:

  • اولین نوع این دوره ها به زبان انگلیسی مختص دانشجویان بین المللی است. یعنی اینکه این دوره ها فقط برای دانشجویان بین المللی برگزار میشود و صرفاٌ آنها اجازه ثبت نام و شرکت در آن را دارند و این دانشجویان هیچ کلاسی با دانشجویان چینی نخواهند گذراند. این دوره ها عموماٌ در دانشگاه های مربوط به هر منطقه ارائه میشود . نکته: بسیاری از این دوره ها که توسط این دانشگاه های محلی در وبسایت آنها قرار دارند به علت عدم حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان بین المللی هیچ وقت برگزار نمیشوند. پس در نظر داشته باشید صرفاٌ مشاهده  رشته و اطلاعات پذیرش مد نظر در وبسایت دانشگاه ملاکی برای اخذ پذیرش نمی باشد و باید به اتکا به اطلاعات موثق و واقعی تصمیم بگیرید.
  • دسته دوم دوره ها به زبان انگلیسی در چین ، توسط دانشگاه های بین المللی که در چین شعبه یا همان پردیس دارند ارائه میشوند. این دوره ها منطبق با ماژول های درسی آن دانشگاه در کشور مبداء تهیه شده و دانشجو بعد از پشت سز گزراندن دوره مدرک آن دانشگاه را دریافت میکند. لازم به ذکر است که دانشگاه های معتبر بسیاری از سر تا سر جهان در چین شعبه دارند و با اعتبار علمی بالای خود این کشور را به یکی از مقاصد تحصیلات بین المللی مبدل ساخته اند. در این دانشگاه ها علاوه بر دانشجویان بین المللی ، دانشجویان چینی برتر بعد از پشت سر گذاشتن آزمون ورودی دانشگاهی ملی چین نیز اجازه ثبت نام دارند.
  • گزینه ی دیگری که برای متقاضیان تحصیل در چین به زبان انگلیسی وجود دارد ، هنگ کنگ است. هنگ کنگ بعنوان منطقه ای خود مختار در حیطه جغرافیایی کشور چین یکی از جذاب ترین و پیشرفته ترین و البته گرانترین شهر های دنیا است. از آنجایی که هنگ کنگ تا سال 1997 میلادی از جمله مستعمرات انگلستان بوده،  زبان و فرهنگ قالب آن انگلیسی است. این شهر بعنوان مرکز تحصیلی آسیا نیز شناخته شده است که سیستم آموزش به زبان انگلیسی در آن بیش از 100 سال قدمت دارد.

تحصیل در چین به زبان انگلیسی برای افرادی که می خواهند در هزینه های تحصیلی و زندگی خود صرفه جویی کنند و همچنین از گذراندن یک سال اضافه برای یادگیری زبان چینی بمنظور ورود به دانشگاه در چین دوری کنند گزینه ی بسیار مناسبی است. برای ادامه تحصیل در چین به زبان انگلیسی ارائه مدرک  تسلط به زبان چینی ضرورتی ندارد. اگرچه دانشجویان بین المللی هر موقع که خواستند میتوانند در کلاسهای زبان چینی  شرکت کنند که شرایط ورود برای هر یک متفات خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر گروه مشاوران امیدار تماس حاصل فرمایید و یا فرم مشاوره  و ارزشیابی شخصی  را تکمیل کنید. همکاران ما با آخرین اطلاعات مربوط به تحصیل در چین شما ر راهنمایی می کنند.