رد شدن درخواست پذیرش دانشگاه پایان راه نیست!

رد شدن درخواست پذیرش دانشگاه پایان راه نیست!

رد درخواست پذیرش تحصیلی

معمولاً دانشجویان در هنگام ارسال درخواست پذیرش از یک دانشگاه مورد نظرشان، خوشبین هستند که با درخواست آنها موافقت خواهد شد در حالیکه رد شدن درخواست نیز بسیار محتمل است! اکثر متقاضیان پس از مطلع شدن از ریجکشن درخواست خود، نا امید می شوند و به فکر اپلای کردن دوباره نخواهند بود. اگر شما هم در این شرایط قرار گرفتید توصیه میکنم که امید خود را از دست ندهید و با خواندن این مطلب خود را برای نوبت ثبت نام بعدی آماده کنید.

مشغول به کار شوید!

اگر قصد تقویت رزومه خود را دارید داشتن سابقه کاری مرتبط در رشته خود می تواند نقش مهمی ایفا نماید به همین دلیل می توانید با اشتغال به کار چه تمام وقت چه پاره وقت و حتی شرکت در یک دوره کارآموزی، شانس خود را برای نوبت بعدی پذیرش از دانشگاه افزایش دهید.

به تحصیل خود ادامه دهید!

اگر شرایطش را دارید حتماً در یک دوره آکادمیک تابستانی یا دوره تحصیلی در کالج شرکت کنید و سوابق آکادمیک خود را بهبود دهید. در هنگام درخواست برای پذیرش دانشگاهی، دارا بودن سوابق آکادمیک بیشتر می تواند شانس شما را افزایش دهد.

وقت بیشتری برای بودن در کنار خانواده صرف کنید!

قطعاً پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه و ادامه تحصیل در جایی دور از خانه می تواند شما را از لذت در کنار خانواده و دوستان بودن تا حد زیادی محروم کند پس اگر این بار درخواست شما برای اخذ پذیرش رد شده، فرصت مناسبی است که زمان بیشتری را با نزدیکانتان سپری کنید و استرس ناشی از عدم قبولی خود را تا حد زیادی برطرف کنید.

دلایل رد درخواست پذیرشتان را پیدا کنید!

سعی کنید تمام دلایلی که ممکن است باعث رد شدن درخواستتان شده را پیدا کنید و آنها را روی کاغذ بیاورید و در زمان باقی مانده تا ثبت نام نوبت بعدی، راه حلی مناسب برای موانعی که ممکن است دوباره باعث رد شدن درخواستتان شود، پیدا کنید.

نقشه جایگزین داشته باشید!

داشتن یک نقشه جایگزین برای زمانی که انتخاب اول شما با شکست مواجه می شود همیشه انتخابی منطقی است. در این مورد اگر درخواست شما برای اولین دانشگاه مد نظرتان رد شده است همچنان رشته ها و دوره های متنوعی در دیگر دانشگاهها وجود دارند که ممکن است برای قبولی در آنها شانس بیشتری داشته باشید به همین دلیل خودتان را محدود به یک دانشگاه و یک رشته نکنید.

فعال باشید!

حالا که درخواست شما رد شده زمان بیشتری دارید تا در فعالیت های غیر آکادمیک مانند فعالیت های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی شرکت کنید و در کنار کسب تجربه های ارزشمند، موارد بیشتری برای اضافه کردن به رزومه تحصیلی خود برای نوبت بعدی ثبت نام در دانشگاهها اضافه کنید. فراموش نکنید که ترکیب مهارتهای آکادمیک و غیر آکادمیک در قبولی درخواست پذیرش شما، نقش تعیین کننده ای دارند.

حرف آخر

یک موضوع را باید قبول کنید؛ همه متقاضیان در اولین باری که اقدام به اخذ پذیرش می کنند موفق نمی شوند بنابراین اگر درخواست شما برای بار اول رد شده است ناامیدی و غصه خوردن باعث قبولی شما نمی شود پس سعی کنید با بهبود شرایط خود، در نوبت بعدی پذیرش حتماً موفق شوید.