نکاتی درباره رزرواسیون محل اقامت دانشجویان در اروپا

نکاتی درباره رزرواسیون محل اقامت دانشجویان در اروپا

xenia_slider_new_5

اسکان و اقامت یکی از مهمترین موضوعات مربوط به زندگی دانشجویی است. وقتی صحبت از تحصیل در خارج از کشور می‌شود این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر قصد سفر به اروپا برای تحصیل در دانشگاههای این قاره را دارید و در انتظار صدور ویزای دانشجویی به سر می‌برید، می‌توانید با رعایت برخی نکات، قبل از صدور ویزا، محلی برای اقامت خود در کشور مقصد رزرو کنید.

در هنگام گرفتن پذیرش از دانشگاه، می‌توانید با درخواست رزرو محل اقامت موقت (و درخواست ارسال اطلاعات رزرو همراه نامه پذیرش) از دانشگاه، هم محلی برای اقامت موقت خود در بدو ورود به کشور مقصد، رزرو کنید و هم اطلاعات خود را در سیستم دانشگاه ثبت کرده تا در آینده بتوانید از خوابگاههای دانشگاه استفاده کنید.

اگر به هردلیلی از طریق خود دانشگاه به نتیجه نرسیدید می‌توانید از سایت‌های رزرواسیون آنلاین استفاده کنید. در حال حاضر سایت‌های اینترنتی زیادی این امکان را فراهم کرده‌اند تا مسافران بتوانند محلی برای اقامت خود در نقاط مختلف دنیا (بویژه اروپا) رزرو کنند. شما می‌توانید از طریق این سایت‌ها و بدون پرداخت هزینه (یا با پرداخت قابل بازگشت) و با توجه به نیازها و شرایط مالی خود هتل، خوابگاه یا آپارتمان دانشجویی رزرو کرده و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای آن را کنسل کنید.

در هنگام انتخاب سایت، باید دقت کرد که سایت، بعد از رزرواسیون محل اقامت، اجازه اصلاح یا کنسل کردن آن را به کاربر می‌دهد یا خیر. باید عنوان ” Free Cancellation” در کنار مکان موردنظر برای رزرواسیون دیده شود تا بتوان بدون پرداخت هزینه، مورد رزروشده را کنسل کرد. بهتر است درصورت عدم اطمینان از صدور ویزا، هزینه‌ای بابت رزرواسیون نپردازید. وگرنه، باید حداقل 24ساعت قبل از زمان رزروشده، برای لغو رزرو اقدام کنید تا هزینه پرداخت‌شده قابل بازگشت باشد.

برای رزروکردن محل اقامت ممکن است شما نیاز به اطلاعات یک کارت اعتباری ارزی (مانند MasterCard یا VisaCard) داشته باشید. اگر شما کارت اعتباری ارزی ندارید می‌توانید از دوستان و آشنایانی که صاحب چنین کارتی هستند بخواهید رزرواسیون آنلاین را انجام داده و برای دریافت تأییدیه رزرو، آدرس ایمیل شما را وارد کنند. البته راه دیگری هم برای حل این مشکل وجود دارد و آن خرید کارت اعتباری ارزی موقت از سایت‌های داخلی است.

آنچه توضیح دادم، بیشتر درباره پیداکردن محلی برای اقامت موقت در روزهای آغازین حضور در کشور محل تحصیل شما بود. در پستی دیگر به بیان نکاتی درباره محل اقامت طولانی‌مدت دانشجویان خواهم پرداخت.