چگونه در حین تحصیل رزومه خود را تقویت کنید!

چگونه در حین تحصیل رزومه خود را تقویت کنید!

چگونه در حین تحصیل رزومه خود را تقویت کنید!

دلیل رفتن به دانشگاه برای بسیاری از مردم افزایش شانس پیدا کردن شغل مناسب و طبعا تضمین میزان حقوق بالاتر برای مدارک دانشگاهی می باشد. اگرچه اخذ مدرک دانشگاهی برای ورود به بازار کار مهم می باشد ولی متاسفانه شما تنها فرد تحصیلکرده در این بازار نخواهید بود. پس از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک شما باید با همکلاسی هایتان و تمام افراد فارغ التحصیل در کشور برای پیدا کردن اولین شغل خود به عنوان یک تازه کار رقابت کنید.

به دلیل رقابت شدید در بازار کار بسیاری از دانشجویان پس از دوره کارشناسی تصمیم به ادامه تحصیل یا تحصیل در کشورهای خارجی روی می آورند ولی به هرحال چه بخواهید بلافاصله پس از اخذ لیسانس وارد بازار کار شوید یا تصمیم به ادامه تحصیل بگیرید، استفاده مفید از زمان دانشجویی برای تقویت رزومه خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در یک شغل پاره وقت مشغول شوید

این پیشنهاد ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد ولی با داشتن یک شغل پاره وقت در حین تحصیل شما به کارفرمایان احتمالی خود در آینده نشان خواهید داد که شما توانایی مدیریت زمان و همچنین ایجاد تعادل بین تحصیل کردن و فعالیت های اجتماعی و در عین حال کسب درآمد را دارید. با انجام کارهای پاره وقت در حین تحصیل شما می توانید مهارتهای شایان ذکر در رزومه خود مانند مدیریت زمان، برنامه ریزی، خلاقیت و ارتباطات حرفه ای را تقویت کنید.

به عنوان کارآموز مشغول شوید

اگر واقعا مشتاق هستید که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی  در شغل مورد علاقه تان مشغول شوید، شرکت در دوره کارآموزی در محیط کاری دلخواه شما بسیار مفید می باشد. تجربه کاری مرتبط با شغل دلخواهتان از چندین طریق باعث تقویت رزومه  و افزایش شانس شما برای استخدام خواهد شد مانند نشان دادن انگیزه و اشتیاق و همچنین آشنایی خود با محیط وظایف مورد نیاز آن شغل به کارفرمای احتمالی در آینده.

با توجه به این موضوع که شاید شما در حین تحصیل وقت کافی برای شرکت در دوره کارآموزی را نداشته باشید بهترین زمان برای این کار تعطیلات فصل تابستان خواهد بود. همچنین این موضوع که شما انگیزه و اشتیاق به کارکردن در شغل دلخواهتان را به تفریح و استراحت در زمان تعطیلات ترجیح داده اید کارفرمایان آینده شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

عضو انجمنهای دانشجویی شوید

بسیاری از افراد در هنگام نوشتن رزومه در اضافه کردن موارد جالب و مناسب در کنار مدارک تحصیلی و شغلی دچار مشکل می شوند. هر دانشگاه دارای انجمنهای متعدد دانشجویی از تیم های ورزشی گرفته تا تشکل های علمی و سیاسی می باشد، چه بخواهید در انجمنهای مرتبط با آینده شغلی خود شرکت کنید یا فقط قصد ملاقات و تفریح با افرادی که علایق مشترک با شما دارند، عضویت در انجمنهای دانشجویی در بهبود رزومه شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.