7 نکته که باید درباره تحصیل در هند بدانید!

7 نکته که باید درباره تحصیل در هند بدانید!

تحصیل در هند

پس تصمیم گرفته اید برای تحصیل در هند به این کشور سفر کنید و قطعاً خودتان تا حدودی در این مورد تحقیق کرده اید و ممکن است چیزهایی در مورد چیکین تیکا یا بریانی ( غذاهای معروف هند ) شنیده باشید و یا چندین اصطلاح مانند ناماسته (سلام) شنیده باشید، به هر حال من به عنوان یک دانشجوی ایرانی که تحصیلات خود را در هند سپری کرده ام برای آشنایی هر چه بیشتر شما با این کشور تصمیم گرفتم چندین نکته که باید قبل از شروع تحصیل در هند بدانید را ارائه کنم.

آماده مواجهه شدن با چندین شوک فرهنگی باشید!

همواره باید به یاد داشته باشید سفر به یک کشور با زندگی در آن کشور دو مقوله کاملاً متفاوت است. بنابراین بر شنیده هایتان از دوستان و آشنایان خود در مورد هند بسنده نکنید و آماده مواجه شدن با شوک فرهنگی باشید. اگر فکر می کنید در مورد هند چیزهای زیادی میدانید پس از سفر به این کشور متوجه خواهید شد که در واقع چیزی در مورد هند نمیدانستید. در حین تحصیل در هند شما با اتفاقاتی عجیب مانند غذا خوردن با دست یا انواع عجیب دست دادن مواجه خواهید شد.

در تنوع فرهنگی زیاد غرق خواهید شد!تحصیل در هند

ممکن است در طول اقامتتان در حین تحصیل در هند دوستانی پیدا کنید که به شما نزدیک هستند و از طریق آنها در مورد فرهنگ هندی یاد بگیرید ولی وقتی که زندگی خود را در هند شروع کنید متوجه می شوید هند دارای فرهنگ و آداب و رسوم و زبانهای بسیاری است به نحوی که بیش از 20 زبان رسمی در هند وجود دارد و هر ایالت هند دارای فرهنگ و رسوم مختلفی می باشد. پس بهتر است زود قضاوت نکنید و بدانید آن چیزی که شما از هند می بنید قسمت کوچکی از کل هند است.

هند متفاوت از تصویر افسانه ای است که در ذهن دارید!

اگر شما تصویرتان از هند آن چیزی است که در فیلمها دیده اید باید آماده یک سورپرایز باشید. در واقع هند سرزمین مارگیران و افسانه های عجیب نیست بلکه در حال حاضر هند یکی از بزرگترین کشورهای در حال توسعه است و زیر ساختهای تکنولوژی در این کشور به سرعت در حال رشد هستند. به هر حال توصیه میکنم تصویر ذهنی خود از هند را که در فیلمها دیده اید با افراد محلی به اشتراک نگذارید زیرا ممکن است نوعی بی ادبی به آنها تلقی شود.

عادی لباس بپوشید!

مردم هند درباره مقوله پوشش تا حدودی حساس هستند و این موضوع بیشتر در مورد خانمها کاربرد دارد. پوشیدن لباسهای غیر متعارف معمولاً باعث جلب توجه بیش از حد شده و در برخی اوقات نوعی نا هنجاری ممکن است تلقی شود. همچنین اگر برای تحصیل در هند به این کشور سفر کرده اید برای شرکت در کلاسهای درس باید از یونیفرم تعیین شده استفاده کنید که برای تمامی دانشجویان الزامی است. در نهایت اگر به تنوع علاقه دارید می توانید لباسهای محلی را امتحان کنید.

شما همواره به عنوان یک خارجی شناخته خواهید شد!تحصیل در هند

اگر شما از اروپا یا آمریکا به هند سفر کنید به احتمال زیاد هر جا که بروید باعث جلب توجه خواهید شد. همچنین شما به عنوان یک ایرانی در هند یک خارجی محسوب می شوید و ممکن است برخی مواقع احساس کنید که مردم محلی به شما خیره شده اند و یا به طرز عجیبی به شما نگاه می کنند ولی بدانید این موضوع خیلی مهم نیست و معمولاً برای شما خطری ندارد.

یاد بگیرید که صبور باشید!

به احتمال خیلی زیاد شما در هند با مفهوم جدیدی از زمان آشنا خواهید شد. در برخی موارد ممکن است احساس کنید کارها با تاخیر زیاد انجام می شود و با جمله “ I will do it today “ زیاد مواجه شوید در صورتی که آن کار در آن روز انجام نشود ولی به هرحال کارها جلو میروند پس نگران نباشید. همچنین به یاد داشته باشید در هند ترافیک سنگین و معابر شلوغ یک موضوع عادی تلقی می شود.

برای لذت بردن از هند باید به مناطق محلی سفر کنید!

اگر فقط برای تحصیل در هند به این کشور سفر کرده اید بدانید تا به مناطق بکر محلی و زیبا سفر نکنید تقریباً هیچ چیز از هند را ندیده اید. اگر قصد سفر در هند را دارید می توانید از دوستان هندی خود در کالج درباره اماکن دیدنی و وسائل نقلیه برای سفر به آنجا کمک بگیرید و مسلماً آنها با کمال میل شما را راهنمایی خواهند کرد.تحصیل در هند

در نهایت باید بدانید که نکته های بسیاری درباره تحصیل در هند وجود دارند که ممکن است برای شما عجیب باشد ولی واقعیت این است که کشور هند از نظر جغرافیایی، جمعیتی، فرهنگی و زبانی بسیار گسترده می باشد و ممکن است همه افراد در ابتدا نتوانند خود را با شرایط آنجا وفق دهند بنابراین دانستن نکته های ذکر شده قبل از شروع سفر برای تحصیل در هند ضروری می باشد. اکنون می توانید دانشگاه خود را انتخاب کنید و دستان خود را به هم بچسبانید و به همکلاسیهای خود “ناماسته” بگویید.

موفق باشید !