مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا با جمعیت حدود 24 میلیون نفر بزرگترین جزیره دنیا و در عین حال ششمین کشور دنیا از نظر مساحت به شمار می رود. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و  سیدنی، ملبورن و آدلاید دیگر شهرهای مهم استرالیا می باشند. کشور استرالیا از نظر ثروت و رفاه دارای کیفیت بالایی در سطح بین المللی می باشد و شهرهای این کشور مانند ملبورن، آدلاید، پرت و سیدنی همواره به تناوب جزو لیست بهترین شهرهای دنیا از نظر کیفیت زندگی که توسط سازمان ملل منتشر می شود قرار می گیرند و همین موضوع مهاجرت به استرالیا را از دیگر کشورها متمایز می کند.

همچنین با وجود آب و هوای مطلوب، محیط چند ملیتی و بازار شغلی مناسب، مهاجرت به استرالیا در سالیان اخیر همواره یکی از مقاصد ایده آل برای مهاجرین بین المللی محسوب می شود. هر چند هزینه زندگی در کشور استرالیا به علت دارا بودن کیفیت بالای زندگی به نسبت اکثر کشورها بالا می باشد ولی با وجود بازار کاری مطلوب و سطح درآمد مناسب، تامین هزینه ها و برخورداری از یک زندگی مناسب برای افرادی که دارای تخصص متناسب با نیاز استرالیا باشند کاملا امکان پذیر می باشد.

استرالیا تاکید زیادی بر پذیرا بودن افراد متخصص و حرفه ای دارد تا از این طریق بازار کاری خود را توسعه داده و شرایط اقتصادی و معیشتی را ارتقا دهد به همین منظور سازمان مهاجرت استرالیا قوانین مشخصی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا تعیین کرده است و متقاضیانی که دارای کیفیت های لازم برای مهاجرت به استرالیا را دارا باشند می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائم استرالیا می شوند از مزایای زیر برخوردار خواهند بود:

  • امکان سفر به استرالیا بدون محدودیت
  • انتخاب محل زندگی بدون محدودیت
  • بیمه بازنشستگی
  • بیمه بیکاری
  • خدمات درمانی رایگان
  • امکان تحصیل رایگان

برای مهاجرت به استرالیا راههای مختلفی وجود دارد مانند: