مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

کشور آمریکا ( ایالات متحده آمریکا ) در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و هم از نظر مساحت ( نزدیک 10 میلیون کیلومتر مربع ) و هم از نظر جمعیت ( 325 میلیون نفر ) سومین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. آمریکا از بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از پرقدرت ترین کشورها در زمینه اقتصادی و سیاسی شناخته میشود و همین موضوع مهاجرت به آمریکا را برای بسیاری از مردم به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است.

تعداد متقاضیان برای مهاجرت به آمریکا در سرتاسر جهان به مراتب بالاتر از مهاجرت به دیگرکشورها می باشد و این موضوع می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله برخورداری آمریکا از:

  • بزرگترین منابع طبیعی
  • تکنولوژی به روز و پیشرفته
  • مراکز آموزشی و پژوهشی طراز اول
  • اساتید برجسته و مدیران پیشرو در عرصه صنعت و تجارت
  • سطح رفاه اجتماعی مناسب
  • محیط چند ملیتی و وجود آداب و فرهنگ های متنوع

آمریکا با تکیه بر شرایط اقتصادی خود که به عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا شناخته می شود مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی می باشد تا با مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای خود و خانواده خود گرین کارت آمریکا دریافت نمایند ( ویزای EB-5 ) و در عین حال در رشد و توسعه اقتصادی آمریکا سهیم باشند. همچنین آمریکا از نظر دارا بودن امکانات پژوهشی و تکنولوژی پیشرفته همواره خواهان جذب افراد نخبه و متخصص و یا دانشمندان و ورزشکارانی که دارای وجهه بین المللی هستند بوده و مقدمات مهاجرت به آمریکا را برای این افراد فراهم نموده است ( ویزای EB-1 ).

برای مهاجرت به آمریکا راههای مختلفی وجود دارد که ما به اختصار درباره رایج ترین آنها توضیحاتی ارائه خواهیم کرد که عبارتند از :

متقاضیان مهاجرت به آمریکا از راههای ذکر شده می توانند برای خود و خانواده خود گرین کارت آمریکا و اقامت دائم دریافت نمایند.