مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری (ویزای EB5)

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

آمریکا برای سرمایه گذاران خارجی که تمایل دارند با سرمایه گذاری در آمریکا اقامت این کشور را دریافت نمایند ویزای EB5 صادر می کند. مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از مناسب ترین و سریع ترین شیوه های مهاجرت به آمریکا می باشد.

برای دریافت ویزای EB5 متقاضیان باید در یکی از تجارت های مورد تایید سازمان مهاجرتی آمریکا مبلغ 500 هزار دلار سرمایه گذاری نمایند و پس از آن می توانند برای نظارت بر سرمایه خود به آمریکا سفر کنند و اقامت 2 ساله دریافت نمایند که پس از مدت زمان طی شده و احراز شرایط مورد نیاز برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام نمایند. مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری به نسبت سرمایه گذاری در کانادا به مراتب آسان تر بوده و مراحل کمتری دارد به همین دلیل این نوع مهاجرت در چندین سال اخیر مورد توجه متقاضیان ایرانی قرار گرفته است.

شرایط اقدام برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

  • تعهد متقاضی به سرمایه گذاری 500 هزار دلاری در یکی از پروژه های تجاری مورد تایید
  • ایجاد اشتغال برای 10 فرد آمریکایی
  • ارائه مدرک برای تمکن مالی ( تاییدیه مالکیت اموال و دارایی به ارزش 1 میلیون دلار )

قابل ذکر می باشد که مبلغ 500 هزار دلار پس از 5 سال و با سود محاسبه شده به متقاضی بازگردانده می شود. همچنین پس از سپری شدن 2 سال اولیه متقاضی می تواند گرین کارت دریافت نماید و پس از گذر 5 سال و دریافت سرمایه خود برای اقامت دائم اقدام کند.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری نیاز به ارائه مدرک تحصیلی بالا و مدرک زبان نمی باشد و متقاضی می تواند بدون داشتن سابقه مدیریتی در طی یک فرآیند 1 تا 2 ساله ویزای EB5 دریافت نماید که این ویزا شامل خانواده متقاضی و فرزندان زیر 21 سال نیز می باشد که از این طریق امکان سکونت در هر شهر دلخواه در آمریکا و کار و تحصیل برای آنها فراهم می باشد.