مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2

یکی از گزینه های مناسب برای متقاضیان ایرانی که خواهان مهاجرت به آمریکا هستند مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 می باشد. این ویزا برای متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در آمریکا یا خرید یک بیزینس در آمریکا هستند صادر می شود. برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 متقاضی باید در آمریکا یک تجارت راه اندازی کند و یا به میزان قابل توجهی در یک واحد تجاری که در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد سرمایه گذاری کند ( مالکیت بیش از 50% تجارت را باید داشته باشد ) و در مدیریت و اداره شرکت به صورت فعال ایفای نقش کند.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 به منزله دریافت اقامت موقت می باشد که پس از ورود به آمریکا قابلیت تبدیل به گرین کارت و اقامت دائم دارد. این نوع اقامت موقت در ابتدا 3 ساله و سپس 2 ساله تمدید می شود و تا زمانی که متقاضی تمایل به سرمایه گذاری و اداره آن واحد تجاری در آمریکا را داشته باشد قابل تمدید می باشد همچنین برای همراهان متقاضی و افراد خانواده نیز اقامت موقت صادر می شود که امکان کار و تحصیل در آمریکا را برای متقاضی و خانواده وی فراهم می کند. از مزایای ویزای E2 می توان به مواردی مانند کوتاه بودن پروسه اخذ ویزا و امکان تمدید ویزا برای مدت زمان طولانی اشاره کرد.

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای E2 عبارتند از :

  • سرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار در تجارت های واجد شرایط در آمریکا و استخدام یک شهروند آمریکا به غیر از اعضای خانواده متقاضی
  • ارائه تمکن مالی ( مالکیت اموال و دارایی به ارزش حداقل 300 هزار دلار )
  • پروسه اخذ ویزا 3 تا 4 ماه می باشد.

 از دیگر مزایای ویزای E2 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. عدم نیاز به مدرک زبان
  2. عدم وجود محدودیت سنی
  3. عدم نیاز به مدرک تحصیلی بالا
  4. ارزان تر از ویزای سرمایه گذاری
  5. قابل تمدید به گرین کارت و اقامت دائم
  6. پروسه سریع و مطمئن برای اخذ ویزا
  7. دریافت ویزا برای خانواده و فرزندان زیر 21 سال

ویزای E2 برای متقاضیانی که دارای تمکن مالی مناسب هستند و قصد دارند در یک کشور مناسب سرمایه گذاری کرده و اقامت بدون محدودیت دریافت نمایند، انتخاب ایده آلی می باشد.