آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور

آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور

آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور

آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور

مرحله نظری دوازدهمین دوره آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور طبق قوانین و مقررات به ویژه مفاد دستورالعمل اجرایی آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی برگزار خواهد شد.

زمان ثبت نام

ثبت نام از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۸ آبان آغاز می شود و در ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۵ آذر ۹۸ پایان می پذیرد.

مرحله قبل از ثبت نام اینترنتی

داوطلبان پیش از ثبت نام اینترنتی، باید در مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تشکیل پرونده داده یا آن را تکمیل کنند. فقط افرادی که توسط مرکز خدمات آموزشی به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی معرفی شده باشند، مجاز به شرکت در آزمون ملی هستند.

وبسایت و هزینه ثبت نام

داوطلبان برای ثبت نام اینترنتی باید به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir مراجعه کنند و پس از ورود به پیوند «دوازدهمین دوره آزمون ملی» در بخش پرداخت الکترونیکی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۱۵۰ هزار تومان) را به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند.

همچنین داوطلبان باید مدارک را به صورت اینترنتی ارسال کنند و فرم ثبت نام را تکمیل و کد رهگیری را دریافت کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی شامل تصویر اسکن شده یک قطعه عکس که در سال جاری گرفته شده باشد، تصویر اسکن شده صفحه اول شناسنامه و تصویر اسکن شده کارت ملی است.

کارت ورود به جلسه آزمون

کارت ورود به جلسه آزمون از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۳ دی ماه ۹۸ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

منابع آزمون

منابع آزمون در بخش اختصاصی آزمون ملی دانش آموختگان رشته دندانپزشکی خارج از کشور سال ٩٨ در سایت سنجش www.sanjeshp.ir در بخش پیوند منابع آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی سال ١٣٩٨ قابل دسترسی است.

منابع بخش علوم پایه آزمون، در سایت سنجش www.sanjeshp.ir در بخش پیوند منابع امتحان جامع علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی قابل دسترسی است.

» مطلب مرتبط: تحصیل دندانپزشکی در چین

زمان آزمون

آزمون دروس اختصاصی رأس ساعت ٩ صبح روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸ و آزمون دروس علوم پایه رأس ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸ برگزار می شود.

مکان آزمون

آزمون در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار خواهد شد.

نکات

داوطلبانی که پیش از این در آزمون جامع علوم پایه شرکت کرده و قبول شده اند، با ارائه درخواست کتبی به مرکز خدمات آموزشی، می توانند از نتیجه قبولی قبلی استفاده و در بخش علوم پایه آزمون شرکت نکنند.

پس از آزمون مرحله نظری اسامی قبول شدگان در سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد. قبول شدگان در مرحله نظری آزمون، برای شرکت در مرحله عملی آزمون به یکی از دو دانشگاه علوم پزشکی تهران یا شهید بهشتی معرفی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره رایگان کلیک کن