آزمون IMAT

آزمون IMAT

آزمون IMAT

آزمون IMAT به منظور پذیرش و ادامه تحصیل در رشته های پزشکی ایتالیا میباشد ؛ آزمون آی مت جزو مواردی است که قبل از تحصیل باید آن را در نظر بگیرید و تنها با قبولی در این آزمون شانس تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا را خواهید داشت .

آزمون IMAT ، مخفف کلمه International Medical Admission Test  که برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل رشته پزشکی و همچنین دندان پزشکی در دانشگاه های بین المللی که در ایتالیا را دارند، برگزار می شود که این آزمون در 20 کشور برگزار میگردد .

آزمون IMAT
آزمون زبان ایتالیا

زمان برگزاری آزمون IMAT

زمان برگزاری آزمون IMAT ، به طور دقیق مشخص نمی باشد و حدودی است اما به طور معمول در ماه July زمان ثبت نام دانشجویانی که تمایل به تحصیل پزشکی در ایتالیا دارند و در ماه September زمان برگزاری آزمون میباشد؛ بنابراین شما فرصت زیادی نخواهید داشت .

چرا آزمون IMAT مزایای بسیاری دارد ؟

آزمون IMAT جزو آزمون های بسیار معتبر کشور ایتالیا می باشد که مختص دانشجویان بین المللی یا خارجی و یا بومی است که قصد داشته باشند در کشور ایتالیا در مقطع لیسانس در رشته­های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، جراحی و رشته­های مرتبط با آن تحصیل کنند .

همچنین یادآوری این نکته جایز است که آزمون IMAT از سمت وزارت بهداشت تائید شده می باشدو علاوه بر این ،اعتبار رزومه شما را بالاتر میبرد .

دانشجویانی که در آزمون IMAT نمره­ی قبولی را کسب کنند علاوه بر دارا بودن مجوز ادامه تحصیل در رشته­های یاد شده، شهریه­ی تحصیلی کمتری نیز پرداخت خواهند کرد و کمک بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های تراز اول بین المللی و دانشگاه های پزشکی ایتالیا به شما می کند.

ایتالیا در نظام آموزشی خود بر قانون الزام امکان پذیری تحصیلات عالی برای تمام اقشار جامعه پایبند است  با استناد به این قانون امکان دریافت بورسیه  و تحصیل پزشکی رایگان در ایتالیا برای تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد.

قوانین آزمون IMAT

1) همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است و کپی پاسپورت قابل قبول نمی باشد.
2) همراه داشتن ساعت مچی ،هایلایت، لاک غلط گیر و مداد رنگی اکیدا ممنوع است.
3)استفاده از خوراکی واستعمال دخانیات ممنوع می باشد.
4)خروج فرد و خارج کردن برگه امتحانی تنها با هناهنگی لازم صورت میگیرد
5)در حین آزمون حق صحبت با شرکت کنندگان دیگر را ندارید
6) نتایج آزمون تنها به خود فرد تحویل داده می­شود و عواقب در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی در اختیار دیگران بر عهده­ی خود فرد امی باشد.
7) شرایط پذیرش داشتن حداقل 17 سال سن و گذراندن دوره 12 ساله تحصیل مقدماتی است.
8) درب حوزه­ی امتحانی پس از زمان مقرر بسته شده و پس از آن حق ورود به حوزه­ی امتحانی را نخواهید داشت و حتی در این صورت مبلغ پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.
9) داوطلبان شرکت در آزمون آی مت ایتالیا، باید هزینه ای معادل 130 یورو در زمان ثبت نام به صورت آنلاین بپردازند.
آزمون IMAT از 90 نمره است و با کسب 50 امتیاز از این 90 نمره، شانس قبولی در اکثر 12 دانشگاه پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا برای متقاضی وجود خواهد داشت

قوانین آزمون IMAT
قوانین آزمون

منابع آزمون IMAT

آزمون IMAT شامل 60 سوال پنج گزینه ای میباشدو مدت زمان آزمون 100 دقیقه میباشد و هر پاسخ صحیح 1.5 نمره مثبت و هر پاسخ غلط 0.4 نمره منفی خواهد داشت .

آزمون آی مت شامل دو بخش است ، بخش عمومی و بخش تخصصی

بخش عمومی :

تاریخ(تاریخ و تمدن اروپا)، فرهنگ و اطلاعات عمومی و تعداد سوالات دانش عمومی 12 عدد میباشد .

بخش تخصصی :

زیست, بیوشیمی و ژنتیک, فیزیک و ریاضی که 18 سوال زیست شناسی ، 12 سوال شیمی ،10 سوال منطق و 8 سوال ریاضی و فیزیک وجود دارد .

لازم است این نکته یاد آوری شود که تقویت زبان انگلیسی کمک بسیار زیادی به شما برای کسب نمره قبولی خواهد کرد و نتیجه آزمون LTES را برای دانشگاه های پزشکی مورد نظر خود اپلای کنید .

چگونه در آزمون IMAT  نمره قبولی کسب کنیم ؟

پذیرش در دانشگاه های پزشکی ایتالیا معمولا پروسه طولانی و دارد و بهترین روش برای کاهش اتلاف وقت و سرعت گرفتن روند درخواست برای پزشکی آگاهی یافتن از کلیه جوانب و فرایند تحصیل در رشته های پزشکی در ایتالیاست و مهم ترین معیار آزمون IMAT می باشد .

نمره قبولی در آزمون  IMAT برای دانشگاه های مختلف باهم متفاوت است و دانشجویان متقاضی باید قبل از شرکت درآزمون  IMATدانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده و نمره آزمون با توجه به دانشگاه منتخب محاسبه میشود .

نتیجه گیری :

به طور کلی متوان گفت تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا مقداری دشوار می باشد و معیار مهم برای کسانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در ایتالیا  دارند کسب نمره  قبولی در آزمون IMAT می باشد و آزمون IMAT  زیر نظر دانشگاه کمبریج می باشد و این آزمون شانس شما را برای اخذ فاند بالا می برد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره رایگان کلیک کن