آیلتس در ایران

آیلتس در ایران

آیلتس در ایران

آیلتس در ایران

آزمون آیلتس International English Language Testing System یکی از معتبرترین آزمونهای بین المللی برای ارزیابی میزان آشنایی و مهارت افراد در زبان انگلیسی می باشد که توسط 3 سازمان دانشگاه کمبریج انگلستان، سفارت انگلستان و مرکز آیلتس استرالیا همه ساله و در نوبتهای مختلف در بسیاری از کشورها برگزار می گردد. آزمون آیلتس به دو صورت برگزار می گردد:

  • آیلتس آکادمیک برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کشورهای اروپایی
  • آیلتس جنرال برای متقاضیان کار و مهاجرت به خارج از ایران ( این نوع آیلتس از آیلتس آکادمیک ساده تر می باشد)

آزمون آیلتس شامل 4 بخش می باشد: خواندن Reading ، نوشتن Writing ، مکالمه Speaking و شنیدار Listening که در هر بخش یکی از مهارتهای زبانی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد. ساختار آزمون به این گونه است که در مرحله اول متقاضی در 3 بخش Reading ، Listening و Writing شرکت می کند و بخش Speaking به صورت جداگانه در بعد از ظهر همان روز یا روزهای دیگر برگزار می شود.

 مدت زمان آزمون آیلتس دو ساعت و نیم می باشد به این ترتیب که 30 دقیقه برای بخش Listening و 60 دقیقه برای بخش Reading و 60 دقیقه برای بخش Writing در نظر گرفته شده است، همچنین بخش Speaking شامل یک زمان 10 تا 15 دقیقه ای برای هر شرکت کننده است که توسط مرکز آزمون به صورت نوبت جداگانه در طی 5 روز پس از آزمون تعیین می گردد ( شایان ذکر است داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس در ایران که از شهرهای دیگر به تهران می آیند برای شرکت در بخش Speaking در اولویت هستند). نتایج آزمون 2 هفته پس از بخش Speaking به صورت کارنامه کتبی فقط به شخص شرکت کننده در آزمون تحویل داده می شود، همچنین در صورت تمایل مرکز آزمون کارنامه متقاضی را برای دانشگاه های تعیین شده توسط شرکت کننده ارسال می کند. اعتبار نمره آیلتس به مدت 2 سال می باشد.

» مطلب مرتبط: آزمونهای بین المللی

مراکز مجاز آزمون آیلتس در ایران

آیلتس تهران

نشانی: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، نرسیده به چهارراه مطهری، پلاک 163، طبقه سوم

شماره تماس: 88698827 و 88698828

دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی: تهران، خیابان حافظ، پایین تر از خیابان جمهوری، روبروی تالار بورس اوراق بهادار، ساختمان فرهیختگان، طبقه چهارم

شماره تماس: 66348856 و 66348862

موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

نشانی: تهران، خیابان ولی عصر ، ضلع شمالی پارک ساعی،کوچه ساعی یکم، بن بست دانش،موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

شماره تماس: 88644690 و 88644691

موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام

نشانی:تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل صدر، انتهای شهید میرزاپور(سهیل)، قلندری شمالی، بن بست ساناز، پلاک 3

شماره تماس: 22246710 الی  22246713

موسسه آموزشی فرزانگان خوارزمی

نشانی: تهران، خیابان میرداماد غربی، ابتدای پل میرداماد، شماره 309

هزینه شرکت در آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان سنجش اعلام می گردد و در صورت افزایش یا کاهش قیمت، شرکت کننده یا مرکز آزمون باید مبلغ مورد نظر را تسویه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *