اخذ بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی

«با این هزینه‌ها دیگه نمیشه اپلای کرد، باید قید تحصیل تو خارج رو زد». شاید خیلی از کسانی که زمانی به فکر اپلای و مهاجرت تحصیلی بوده‌اند، این روزها مثل این جملات را بر زبان آورند و تحصیل در خارج از کشور را به دلایل مالی برای خود ناممکن ببینند؛ اما اگر بتوان حتی بدون داشتن شرایط یک دانشجوی ممتاز بورسیه گرفت چه؟ آیا شما هم می توانید واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در خارج از ایران باشید؟ در این مطلب، هم درباره این موضوع و یک پیشنهاد جذاب برای تحصیل در خارج صحبت خواهیم کرد و هم انواع بورسیه را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در خارج از ایران

یک پیشنهاد جذاب برای اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در خارج از ایران

به هزینه‌های مختلفی که یک نفر از همان آغاز مسیر اپلای تا فارغ‌التحصیل شدن می‌پردازد، در ادامه اشاره خواهیم کرد اما ابتدا می‌خواهیم از  فرصت‌های جذابی حرف بزنیم که  برای تحصیل رایگان در برخی از کشورها وجود دارد. این امکانی است که ما در گروه امیدار می‌توانیم با گرفتن بورسیه برای شما ایجاد کنیم؛ بورسیه‌ای که علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه و استفاده رایگان از خوابگاه، شامل پرداخت حقوق به دانشجو هم می‌شود.

اگر می‌خواهید جزئیات این بورسیه‌های تحصیلی را بدانید، با تلفن‌های دفتر ما تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان گذاشته و شرایطتان را ارزیابی کنند.

موفقیت چه جوری به دست میاد؟

برای آگاهی از فرصت های اخذ بورسیه تحصیلی و دریافت کمک هزینه تحصیل در کشورهای مختلف می توانید با شماره های 02188619310 و 02188619377 تماس بگیرید، کارشناسان ما به صورت روزانه فرصت های مختلف بورسیه های تحصیلی را معرفی می کنند.

انواع کمک هزینه های تحصیلی

هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور یک‌سری هزینه‌های ابتدایی دارد؛ اپلیکیشن فی یا اگر خودتان اپلای نمی‌کنید؛ قرارداد مؤسسات و دفاتر مهاجرتی و هزینه‌هایی برای آزادسازی مدارک یا سپردن و ثیقه سربازی (که این دو مورد عمومی نیست) و همچنین هزینه صدور ویزا و خرید بلیط، این مخارج ابتدایی را تشکیل می‌دهند.

بخش عمده و اصلی هزینه تحصیل در خارج از کشور اما شهریه دانشگاه‌ و هزینه زندگی در کشور مقصد است. یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ها  در این بخش، انتخاب دانشگاهی با شهریه کمتر در کشوری با هزینه زندگی قابل پرداخت است.

در کنار فاکتورهایی مثل کیفیت آموزش و اعتبار مدارک، زبان تحصیل و همچنین کیفیت زندگی و حتی گاه پیش از آنها باید به فاکتور هزینه هم در انتخاب محل تحصیل توجه کرد.

دانشگاه‌هایی در کشورهای مختلف پیدا می‌شوند که غالبا البته با شرایط پذیرش نه‌چندان آسان، از دانشجویان، حتی دانشجویان بین‌المللی شهریه نمی‌گیرند. برخی از این دانشگاه‌ها در کشورهای نسبتا گران برای زندگی قرار دارند و پرداخت هزینه زندگی همچنان برعهده دانشجو خواهد بود. دانشگاه‌های آلمان و اتریش از این دسته هستند.

دانشگاه‌هایی هم هستند که شهریه کمی می‌گیرند و علاوه بر این، دانشجویان برای گذران زندگی خود در کشور محل تحصیل هزینه زیادی نمی‌پردازند. دانشگاه‌های چین، روسیه و گرجستان از این دسته هستند.

بورسیه

بورسیه بگیرید و رایگان تحصیل کنید

دانشگاه‌هایی هم هستند که اگرچه تحصیل در آنها در حالت عادی نیاز به پرداخت شهریه دارد اما می‌توان با دریافت بورسیه از پرداخت این شهریه یا بخشی از آن معاف شد. برخی از این بورسیه‌ها حتی شامل دریافت حقوق هم  می‌شَوند؛ مثل بورسیه‌ای که در ابتدای مطلب از آن صحبت کردیم. اطلاعات بیشتر را درباره این بورسیه، از همکاران ما در گروه امیدار می‌توانید جویا شوید.

برای برداشتن اولین قدم کافیست با ما تماس بگیرید

دلت می خواد بدونی چطور میشه بدون داشتن شرایط ویژه بورسیه تحصیلی بگیری؟

بورسیه فقط برای دانشجویان ممتاز است؟

باور رایج درباره بورسیه این است که هر کسی نمی‌تواند جزو دریافت‌کنندگان آن باشد و صرفا دانشجویانی که معدل بالا، مدرک زبان، مقاله و به‌طور کلی سابقه آکادمیک، پژوهشی و کاری قابل توجهی دارند، می‌توانند شانس دریافت بورسیه را داشته باشند. این باور، چندان هم دور از واقعیت نیست و عموما بورسیه‌ها به چنین دانشجویانی تعلق می‌گیرد اما در مواردی هم شرایط فرق دارد؛ برخی از کمک‌هزینه‌های تحصیلی با توجه به هدف فرد یا نهاد پرداخت‌کننده آنها، به دانشجویانی با شرایط معمولی هم اعطا می شود. مبنای پرداخت این بورسیه‌ها، نیاز مالی دانشجو است.

بورسیه تحصیل پزشکی

در جستجوی بورسیه

یکی از کارهایی که در زمان جستجوی دانشگاه‌ها برای اپلای باید انجام داد، پرس‌وجو درباره بورسیه‌ها و فاندهاییست که کشورها و دانشگاه‌های مختلف به دانشجویان بین‌المللی پرداخت می‌کنند. این کار را می‌توان در سایت خود دانشگاه‌ها و همچنین سایت‌های مرجع تحصیل در کشورهای مختلف و بانک‌های اطلاعاتی بورسیه‌ها انجام داد.

گاهی وقت‌ها هم البته به جستجوی خاصی نیاز نیست. کافیست شماره تلفن‌های ما را بگیرید تا اطلاعات دقیقی درباره برخی از بورسیه‌های جذاب تحصیلی به دست آورید. بورسیه‌هایی که با شرایط معمولی هم می‌توانید شانس دریافت آنها را داشته باشید. فرصت را از دست ندهید.

پیشنهاد مشاور

برای اطلاعات بیشتر درباره اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در خارج از ایران با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در گروه امیدار برای شما بهترین راه رسیدن به آینده ای موفق و روشن را نشان می دهند.

برای اطلاع از تازه ترین اخبار، امیدار را در شبکه های اجتماعی فالو کنید

فرم مشاوره رایگان

مشاوره رایگان کلیک کن