استراتژی موفقیت در Writing

ielts writing

استراتژی موفقیت در Writing

ielts-writing

حتما شنبده اید که در ماه های اخیر نمرات رایتینگ به شدت افت کرده اند و اکثر شرکت کنندگان در آزمون از این مسئله گله مند هستند و ابتدا باید بگویم که در نحوه تصحیح و معیار های ارزیابی رایتینگ هیچگونه تغییری رخ نداده است و آنچه مسلم است داشتن نگرش درست و شناخت از نحوه تصحیح رایتینگ توسط یک اگزمینر native میتواند به شما در کسب نمره بالاتر کمک کند.

اولین قدم در این راه، تحلیل کامل سوال و فهم درست خواسته آن میباشد. اگر ما ندانیم که دقیقا باید در مورد چه چیزی بنویسیم، قطعا به هدفی که طراح سوال در ذهن داشته نمیرسیم. به عنوان مثال اگر موضوع تکنولوژی مد نظر باشد و سوال از نوع “فایده” یا “ضرر” داده شده باشد، شما نباید از خود تکنولوژی یا جنبه های مختلف آن بنویسید. بلکه بایستی پس از تعیین موضع خودتان، به مفایسه و تحلیل فواید و ضررهای آن بپردازید.

در نوشته های بعدی به تحلیل و ارزیابی انواع سوالات آیلتس در بخش رایتینگ و نحوه نگارش هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

ادامه دارد …

 

نویسنده این مطلب

حمید آزاد

علاقه وافر به زبان انگلیسی سبب شد تا از سن ۲۰ سالگی کار تدریس را آغاز کنم و حالا بعد از گذشت ۱۴ سال و کسب تجارب بسیار در موسسات مختلف و کار با صدها زبان آموز ، با علاقه ای بیشتر و بصورت تخصصی به تدریس آیلتس مشغول میباشم.
در طول هفت سال گذشته که تمرکز اصلی ام بر روی آزمون های بین المللی نظیر آیلتس و تافل بوده و بیشتر دانشجویانم قشر هدفمند جامعه با انگیزه های تحصیلی و کاری در خارج از کشور بوده اند، با دغدغه ها و مشکلات رایج این قشر بخوبی آشنا شده ام و برنامه ریزی مبتنی بر صرفه جویی زمانی و کار دقیق بر روی ضعف های واقعی داوطلبین آیلتس را در دستور کار خودم قرار داده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.