برترین شهرهای دانشجویی جهان 2018

برترینشهرهایدانشجوییجهان

برترین شهرهای دانشجویی جهان 2018

برترین شهرهای دانشجویی جهان 2018

بهترین شهرهای دانشجویی جهان در رتبه بندی «کیواس» ۲۰۱۸ معرفی شدند در این رتبه بندی میزان علاقه دانشجویان نیز به عنوان ملاک در نظر گرفته شده است.

دیدگاه دانشجویی یا مشاهده دانشجویی تنها یکی از شاخص هایی است که برای جمع آوری داده ها در این رتبه بندی استفاده شده است. رتبه بندی کیواس برای بهترین شهرهای دانشجویان سالانه منتشر می شود و شاخص مناسبی است که بهترین مقصد را به دانشجویان بین المللی نشان دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس این رتبه بندی، لندن، با صعود دو پله ای در رتبه بندی شهرها، به عنوان شهر دانشجویی برتر جهان انتخاب شده است. این شهر برای سالها مورد علاقه دانشجویان بوده و در بررسی دانشجویان به عنوان شهر برتر انتخاب شد.

تورنتو از دیگر شهرهای مطلوب دانشجویان است، در حالی که بوداپست به عنوان شهری مقرون به صرفه از سوی دانشجویان معرفی شده است.

این رتبه بندی براساس طیف وسیعی از شاخص ها به پنج دسته کلیدی تقسیم می شود که تا سال ۲۰۱۶، این دسته بندی ها شامل: رتبه بندی دانشگاه، ترکیب دانشجویی، مطلوبیت، فعالیت کارفرما و میزان هزینه های زندگی بود. از سال ۲۰۱۷، یک رده به نام «مشاهده دانشجویی» اضافه شد که داده های آن بر اساس نظرسنجی از دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر در سراسر جهان است.

برای اینکه یک شهر در جمع شهرهای دانشجویی قرار گیرد، آن شهر باید جمعیتی بیش از ۲۵۰ هزار نفر داشته باشد و حداقل دو دانشگاه برجسته که در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های جهان (کیواس) حاضر باشند، باید در این شهر حضور داشته باشند. برای سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۲۵ شهر مورد بررسی قرار گرفته است.

رتبه بندی برترین شهرهای دانشجویی جهان در سال 2018

 1. لندن (انگلستان)
 2. توکیو (ژاپن)
 3. ملبورن (استرالیا)
 4. مونترال (کانادا)
 5. پاریس (فرانسه)
 6. مونیخ (آلمان)
 7. برلین (آلمان)
 8. زوریخ (سوئیس)
 9. سیدنی (استرالیا)
 10. سئول (کره جنوبی)
 11. وین (اتریش)
 12. هنگ کنگ (هنگ کنگ)
 13. بوستون (آمریکا)
 14. تورنتو (کانادا)
 15. سنگاپور (سنگاپور)
 16. ادینبورگ (انگلستان)
 17. ونکوور (کانادا)
 18. نیویورک (آمریکا)
 19. کیوتو – اوزاکا – کوبه (ژاپن)
 20. تایپه (تایوان)
» مطلب مرتبط: مشاهده لیست به صورت کامل در وبسایت QS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.