به منظور اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از گسترش کرونا، گروه امیدار مشاوره‌های غیرحضوری (تلفنی و آنلاین) خود را با تخفیف ۵۰ درصدی ارائه می‌کند.

بورسیه اراسموس موندوس Erasmus Mundus

آخرین به روز رسانی: 17 آبان 1397 11,540 3 دیدگاه

Erasmus Mundus

اگر شما هم جزو افرادی هستید که مدتی را به جستجو برای بورسیه های اروپایی گذرانده باشید به طور قطع اسم بورسیه اراسموس موندوس Erasmus Mundus به گوشتان خورده است و حتی ممکن است به خاطر اسم عجیب و غریبش در ذهنتان حک شده باشد. این بورسیه که یکی از مشهورترین و معتبرترین بورسیه های تحصیلی در حوزه اتحادیه اروپا به شمار می رود همواره یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان و محققان ممتاز از سرتاسر دنیا می باشد به همین دلیل در این مطلب به معرفی و شرایط دریافت بورسیه اراسموس موندوس می پردازیم.

» مطلب مرتبط: بورسیه های تحصیلی

بورسیه اراسموس موندوس چیست ؟

بورسیه اراسموس موندوس Erasmus Mundus در واقع یک برنامه مشترک همکاری و انتقال دانشجو در زمینه تحصیلات تکمیلی در اتحادیه اروپا است که از سال 2003 با اهدافی نظیر ارتقای سطح علمی مراکز آموزش عالی اروپایی و ایجاد تعامل بیشتر بین مردم و فرهنگ های مختلف از طریق همکاری و مشارکت کشورهای اروپایی با کشورهای غیر اروپایی در زمینه تحصیلات عالی و در نهایت بهبود شرایط منابع انسانی و بازار کار جوامع اروپایی، شروع به کار کرده است.

این بورسیه به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

بورسیه اراسموس موندوس عموماً به متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود و برای مقطع کارشناسی خدمات بسیار محدودی ارائه می کند. در این بورسیه بیش از 200 رشته در مقطع دکترا و بیش از 100 رشته در مقطع کارشناسی ارشد تحت پوشش قرار دارد.

 بورسیه اراسموس  به دانشجویان ممتاز مقاطع ارشد و دکترا، محققان و دانشمندان و اساتید دانشگاه ها این فرصت را می دهد تا با بهره برداری از منابع مالی تامین شده توسط این کنسرسیوم  تحصیلات خود را در اروپا ادامه دهند و در نهایت هم با توجه به عدم وجود تعهد برای بازگردانی این بورسیه در قالب مالی و یا کار برای دانشگاه یا اراسموس موندوس، دانشجویان دریافت کننده این بورسیه می توانند پس از اتمام تحصیلات به کشور خود برگردند و یا به کشور دیگری مهاجرت کنند.

شرایط دریافت بورسیه اراسموس موندوس

دریافت کنندگان این بورسیه باید شرایط زیر را در نظر داشته باشند:

 • متقاضیان به دو گروه یک) دانشجویان با تابعیت اروپایی و دو) دانشجویان غیر اروپایی که در 5 سال اخیر حداقل یک سال را مشغول به کار یا تحصیل در اروپا بوده اند تقسیم می شوند. دریافت کنندگان این بورسیه در طول تحصیل خود تحت پوشش این برنامه چنانچه از گروه یک باشند ماهانه 1000 یورو و متقاضیان گروه دو ماهانه 500 یورو دریافت خواهد کرد.
 • زبان تدریس در اکثر موارد انگلیسی می باشد.
 • آخرین مهلت ثبت نام سالانه برای دریافت این بورسیه بسته به رشته انتخابی، از ماه دسامبر تا فوریه متغیر می باشد.
 • مراحل اخذ پذیرش شامل مرحله ارسال مدارک و درخواست برای دریافت بورسیه و مرحله مصاحبه آنلاین می باشد.
 • حداکثر زمان مجاز برای تحصیل هر دانشجو 5 سال است.
 • دریافت کنندگان این بورسیه در طول تحصیل خود حداقل باید در 2 کشور اروپایی تحصیل کنند.
 • مدارک کارشناسی ارشد و دکترا ی تحت پوشش این برنامه به صورت مشترک و از سوی کشورهایی که متقاضی در آنها تحصیل کرده است صادر می شود.
 • دانشگاه ها و مراکز علمی مشارکت کننده در این برنامه خدمات متنوعی به دانشجویان از قبیل مشاوره و پیدا کردن محل زندگی ارائه می کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام

 • ترجمه رسمی مدرک کارشناسی یا کارشناسی از دانشگاههای معتبر
 • رزومه تحصیلی CV
 • انگیزه نامه SOP
 • مدرک آیلتس یا تافل
 • توصیه نامه Recommendation Letter

در نهایت اگر فکر می کنید شرایط دریافت این بورسیه را دارید و یا حداقل می خواهید شانس خود را امتحان کنید می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید:

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: لینک رشته های تحت پوشش

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا: لینک رشته های تحت پوشش

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید