بورسیه تحصیلات تکمیلی مجارستان

بورسیه تحصیلات تکمیلی مجارستان

بورسیه تحصیلات تکمیلی مجارستان

بورسیه تحصیلات تکمیلی مجارستان

پیرو مذاکرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همتایان مجاری بنیاد بورس مجارستان، با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ موافقت شد. در ادامه مطلب می توانید اطلاعات لازم را درباره بورسیه تحصیلات تکمیلی مجارستان و روند ثبت نام آن به دست آورید.

ثبت نام بورسیه تحصیلات تکمیلی مجارستان

بنا به سیاست‌ های اعطایی بورس دولت جمهوری اسلامی ایران علاقمندان می‌ توانند با مراجعه به صفحه (https://apply.stipendiumhungaricum.hu) نسبت به ثبت نام اولیه در رشته ها و دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رشته ها و دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام کنند.

پس‌ از ثبت‌ نام در سایت بالا، ضروری‌ است متقاضیان از طریق سامانه اطلاع ‌رسانی اداره‌ کل بورس و اعزام دانشجویان به آدرس Scholarship.Saorg.ir نسبت به ثبت‌ نام در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد / Portal.saorg.ir) و متقاضیان رشته‌ های علوم پزشکی، نسبت به تکمیل فرم اعلام شده و ارسال به آدرس ایمیل eda@behdasht.gov.ir تا پایان وقت اداری ۲۵ دیماه ۱۳۹۸ برابر با ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ اقدام کنند.

بدیهی است پس از پایان مهلت مقرر به هیچ گونه درخواستی ترتیب اثر داده نخواهد شد. این ثبت نام به منزله ثبت نام اولیه است و ارزیابی و تأیید نهایی پذیرش متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتخاب متقاضیان برتر براساس سوابق تحصیلی، نمره زبان انگلیسی، سایر توانمندی های علمی و همچنین ارزیابی مصاحبه دانشگاه پذیرنده انجام می گیرد.

طبق سیاست های کلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین با توجه به آخرین تغییرات ماده ۳۵ معافیت تحصیلی، ادامه تحصیل در دانشگاه ها برای متقاضیان دیپلمه صرفا محدود به دانشگاه های داخل کشور است و بورس دولت های خارجی شامل دوره های کارشناسی و عمومی رشته های پزشکی نمی شود.

در سال جدید تحصیلی، امکان درخواست مرخصی برای ثبت نام حتی برای (یک یا دو ترم) وجود نخواهد داشت.

کمیته بررسی اولیه متشکل از نهادهای ذیربط، متقاضیان واجد شرایط اولیه را جهت تصمیم گیری نهایی به شورای مرکزی بورس معرفی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.