تحصیل در ایرلند

آخرین به روز رسانی: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ 4,723 ۳۱ دیدگاه

تحصیل در ایرلند

بسیاری از دانشگاه ها در ایرلند رتبه خوبی در سطح بین المللی دارند و تحصیل در ایرلند به عنوان یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی بحساب می آید. انتخاب های متنوع از موسسات آموزش عالی با ترکیبی از شهر تاریخی، حومه شهر  زیبا و فرهنگ منحصر به فرد ایرلند را می توان چندین نمونه از مزایای تحصیل در ایرلند برشمرد.

دانشگاه های ایرلند

تحصیل در ایرلند در مراکزی شامل دانشگاه، کالج تخصصی (ارائه دوره در موضوع واحد)، و موسسات فنآوری امکان پذیر است. موسسه های فنآوری، طیف گسترده ای از برنامه های حرفه ای  از جمله هتل داری، بهداشت و درمان، داروخانه ها، رسانه ها، منسوجات، بازاریابی و بسیاری دوره های دیگر را پوشش می دهند. هفت دانشگاه دولتی ایرلند و یکی از ۱۴ موسسه فن آوری در رنکیینگ جهانی QS  جزو ۶۵۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۵/۱۶ هستند. ایرلند همچنین دارای هفت دانشکده در بخش خصوصی می باشد که کوچک ترین آنها دانشگاه هنر Burren College of Art تنها حدود ۲۰۰ نفر دانشجو دارد و بزرگترین آنها مدرسه کسب و کار  دوبلین Dublin Business School، دارای حدود ۹۰۰۰ دانشجو می باشد.

 

دانشگاه ترینتی دوبلین – Trinity College Dublinتحصیل در ایرلند

این دانشگاه  در سال ۱۵۹۲ تاسیس شده است، دانشگاه ترینتی دوبلین قدیمی ترین موسسه آموزش عالی ایرلند و یکی از هفت “دانشگاه باستانی” در قلمرو بریتانیا و ایرلند است. کالج  ترینتی تنها کالج تشکیل دهنده دانشگاه دوبلین است که از کالج آکسفورد و کمبریج الگو برداری کرده است. امروزه کالج ترینیتی دوبلین معتبرین دانشگاه ایرلند و دارای رتبه ۷۸ در جهان است که برای متقاضیان بین المللی یکی از گزینه های ایده آل برای تحصیل در ایرلند محسوب می شود. در حال حاضر ۱۷۰۰۰ دانشجو در  سه دانشکده  این دانشگاه : هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی؛ مهندسی، علوم ریاضیات ؛ علوم بهداشتی مشغول به تحصیل هستند.

 

دانشگاه دوبلین – University College Dublin

دانشگاه دوبلین که در پایتخت پر جنب و جوش ایرلند مستقر می باشد، ریشه در دانشگاه کاتولیک ایرلند دارد که در سال ۱۸۵۴ تاسیس شده است و دومین نماینده ایرلند در رتبه بندی بین المللی با رتبه ۱۵۴ در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۵/۱۶  می باشد. این دانشگاه، متشکل از پنج دانشکده، ۳۴ مدرسه و ۱۸ مرکز تحقیقاتی می باشد که حدود ۳۲۰۰۰ دانشجو در حال حاضر در آن مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه را تبدیل به یکی از محبوب ترین مراکز آموزشی برای تحصیل در ایرلند تبدیل کرده است. این دانشگاه با بسیاری از فارغ التحصیلان مشهور، از جمله نویسنده معروف ایرلندی جیمز جویس، بازیگر گابریل بیرن و نیل اردن برنده جایزه اسکار کارگردان و تهیه کننده ارتباط نزدیک دارد.

 

دانشگاه کورک – University College Cork

سومین مقصد برتر برای تحصیل در ایرلند دانشگاه کورک است که در رتبه ۲۳۳ جهان قرار دارد. دانشگاه کورک در سال ۱۹۹۸ رسما به – دانشگاه ملی ایرلند تغیر نام داد، اما هنوز هم به طور گسترده ای به عنوان دانشگاه کورک و یا UCC شناخته می شود. در حال حاضر حدود ۲۰۰۰۰ دانشجو از جمله حدود ۰۰۰۳ دانشجوی بین المللی از بیش از ۱۰۰ ملیت مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصبل هستند. دانشگاه کورک اولین دانشگاه جهان می باشد که موفق به دریافت پرچم سبز بین المللی برای پایداری زیست محیط در سال ۲۰۱۰ شد و پنج ستاره QS برای عملکرد کلی آن دریافت کرده است.

 

دانشگاه ملی ایرلند، گالوی – National University of Ireland, Galway

مانند دانشگاه کورک دانشگاه ملی ایرلند، دانشگاه گالوی به عنوان یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایرلند دارای پنج ستاره در سیستم ارزیابی QS بوده و در حال حاضر در رتبه ۲۷۱ در رتبه بندی دانشگاه های QS جهان قرار گرفته است. بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو در دانشگاه گالوی در ساحل غربی ایرلند مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه برای ارائه تعدادی از دوره های غیر معمول، از جمله کارشناسی در پاپزشکی و کارشناسی / مهندسی ورزش مشهور می باشد.

 

دانشگاه دوبلین سیتی – Dublin City Universityتحصیل در ایرلند

دانشگاه دوبلین سیتی یک موسسه بسیار جوان تر نسبت به سه دانشگاه تاریخی ذکر شده در بالا است که در سال ۱۹۷۵ تاسیس شده و وضعیت دانشگاه در سال ۱۹۸۹ پیشرفت بسیاری کرده است. با این حال دانشگاه دویلین سیتی در یک زمان کوتاه موفق به کسب مقام ۳۵۳ در جهان شد. حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل میکنند، همچنین برای متقاضیان تحصیل در ایرلند از طریق سیستم از راه دور این دانشگاه انتخاب مناسبی است و در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ دانشجو در دوره های آموزش از راه دور این موسسه مشغول به تحصیل هستند.

دیگر دانشگاه های معتبر برای تحصیل در ایرلند مانند دانشگاه لیمریک University of Limerick، موسسه تکنولوژی دوبلین Dublin Institute of Technology و دانشگاه ملی ایرلند National University of Ireland Maynooth همه در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۵/۱۶ قرار دارند و همه در میان ۶۵۰ موسسه آموزش عالی برتر جهان هستند. علاوه بر این، بزرگترین مدرسه پزشکی ایرلند، کالج سلطنتی جراحان در ایرلند (Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI در میان ۴۰۰ مدرسه پزشکی معتبر جهانی قرار دارد.

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم در ایرلند:

گروه الف (ممتاز)

 • Trinity College Dublin
 • University College Dublin
 • University of Limerick
 • University College Cork
 • National University of Ireland, Galway

 

گروه ب (خوب)

 • Dublin City University
 • National University of Ireland Maynooth

 

گروه ج (متوسط)

 • Athlone Institute of Technology صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Cork Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Dublin Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Dundalk Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Galway Mayo Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Carlow  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Sligo  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Institute of Technology Tallaght  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد
 • Waterford Institute of Technology  صرفاً تا سطح کارشناسی ارشد

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ایرلند:

برای رشته های علوم پزشکی

 • Trinity College Dublin, The University of Dublin
 • University College Dublin
 • University College Cork
 • National University of Ireland, Galway
 • Dublin City University
 • University of Limerick
 • Mayoth University
 • Dublin Institute of Techlogy

 

زندگی در ایرلند

کسانی که برای تحصیل در ایرلند به این کشور سفر می کنند اغلب نه تنها از محیط بلکه از معاشرت با مردم آنجا که به رفاقت و شوخ طبعی مشهور هستند، لذت می برند. میراث غنی فرهنگی کشور و مناظر طبیعی متنوع طیف گسترده ای از فعالیت های شاعران و نویسندگان مشهور بین المللی را که به کاوش در رودخانه ها و دریاچه ها معطوف شده است را نشان می دهد.

 

شهرهای دانشجویی ایرلند

دوبلین – Dublin

پایتخت ایرلند به علت تمرکز دانشگاهای این کشور به عنوان بهترین شهر برای تحصیل در ایرلند محسوب می شود. دوبلین همچنین به عنوان یک مقصد محبوب شهری، قطعاً برای بازدید از اماکن تماشایی هیچ کمبودی وجود ندارد – از معماری زیبا قرون وسطی و رد پای رمان نویسان مشهور تا بازدید از کافه های پر جنب و جوش شهر. دوبلین به علت گران بودن معروف بوده و هزینه های زندگی در اینجا نسبت به جاهای دیگر ایرلند بالاتر است، اما دوبلین قطعا گرانترین مقصد دانشجوی جهان نیست . دانشگاه های دوبلین شامل دانشگاه دوبلین University College Dublin، کالج ترینیتی دوبلین Trinity College Dublin، دانشگاه  دوبلین سیتی Dublin City University و موسسه تکنولوژی دوبلین Dublin Institute of Technology است که ویژگی اصلی همه آنها قرار داشتن در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2015/16 می باشد . این شهر همچنین محل کالج سلطنتی جراحان تخصصی در ایرلند (Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI می باشد.

 

گالوی – Galwayتحصیل در ایرلند

گالوی به موازات دوبلین، اما در سواحل غرب به جای شرق، قرار دارد. ترکیب سواحل زیبا همراه با شلوغی مرکز شهر باعث خواهد شد که شما سنت و مدرنیته را در یک روز ایرلندی تجربه کنید: سنگ فرش خیابان ، ساختمان درخشان رنگ آمیزی شده و کافه هایی که همراه با موسیقی زنده می باشند. این شهر به عنوان یک مرکز هنر و فرهنگ، میزبان رویدادهای ملی سالانه مانند جشنواره هنر گالوی و جشنواره بین المللی Cúirt شناخته شده است. این شهر همچنین انتخابی ایده آل برای تحصیل در ایرلند است و دانشگاه گالوی ملی ایرلند National University of Ireland, Galway و موسسه فناوری مایو گالوی Galway Mayo Institute of Technology در این شهر واقع شده اند.

 

کورک – Cork

شهر کورک به عنوان یکی دیگر از مقاصد محبوب برای تحصیل در ایرلند در ساحل جنوبی این کشور واقع شده است و در  فعالیت های فرهنگی معروف می باشد. ترکیب استفاده از معماری تاریخی و فرهنگ زندگی پر جنب و جوش این شهر  به علاوه شب های زیبای کورک، کافه های سنتی و مدرن و حومه خیره کننده شهر که بطور معمول از شهر دور نیست یک انتخاب مناسب برای گردشگران است. دانشگاه ها در کورک همچنین عبارتند از دانشگاه کورک  University College Cork و موسسه فناوری کورک Cork Institute of Technology .

 

اخذ پذیرش برای تحصیل در ایرلند

دانشجویان متقاضی تحصیل در ایرلند باید از سیستم مرکزی (CAO – Central Applications Office) استفاده کنند. مهلت معمول برای درخواست آنلاین ۲۰ ژانویه و برای درخواست کتبی ۱ فوریه می باشد. با این حال، آخرین فرصت برای درخواست آنلاین را می توان تا ۱ فوریه و درخواست کتبی را  تا ۱ می تمدید کرد. هزینه کمی برای درخواست وجود دارد که از ۳۰ یورو برای درخواست آنلاین اولیه، تا ۸۰ یورو برای درخواست با تاخیر کتبی می باشد. شرایط ورود متفاوت است، اما ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی الزامیست. برای دانش آموزانی که به یک کمی تمرین بیشتر نیاز دارند، دوره های آمادگی زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه در دسترس است و همچنین در مدارس  زبان انگلیسی تخصصی تدریس می شود .

 

ویزای دانشجویی ایرلندتحصیل در ایرلند

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در ایرلند نیاز به ویزای دانشجویی دارند و برای انجام این کار باید بصورت آنلاین از طریق اداره مهاجرت اقدام کنند.

در این فرآیند دانشجوبان نیاز به ارائه موارد زیر را دارند :

 • نامه پذیرفته شدن در دوره ارائه شده توسط نهادی شناخته شده
 • فیش هزینه های پرداخت شده
 • مدارک و شواهد از بیمه خدمات درمانی
 • مدارک و شواهد از منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی – در حال حاضر حداقل ۷۰۰۰ € (~ آمریکا $ ۷٫۶۰) در هر سال
 • دو عکس در اندازه پاسپورت های اخیر
 • مدارک و شواهد تسلط به زبان انگلیسی
 • گذرنامه ای که اعتبار آن حداقل شش ماه پس از دوره می باشد

هزینه تحصیل در ایرلند

برای دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس، شهریه بسته به موسسه و رشته تحصیلی متفاوت است. برای سال ۲۰۱۵/۱۶، سازمان آموزش عالی در ایرلند برای دانشجویان در مقطع کارشناسی مبلغ ۳۱٫۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰ یورو برای پزشکی و رشته های مرتبط، ۱۰٫۰۰۰ -الی ۲۱۶۰۰ یورو برای مهندسی، علوم پایه و فنآوری و ۱۰٫۰۰۰ تا ۱۶۵۰۰ یورو برای کسب و کار و هنر و علوم انسانی تعیین کرده است.

 

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید