دانشگاه آکسفورد در انگلستان (رتبه ۶)

آخرین به روز رسانی: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ 747 بدون دیدگاه

دانشگاه آکسفورد در انگلستان (رتبه ۶)

دانشگاه آکسفورد

یک دانشگاه با قدمت فراوان، پرآوازه و بسیار معتبر؛ در دنیا دانشگاههای زیادی را نمی توان با این ویژگی ها سراغ گرفت و دانشگاه آکسفورد یکی از این معدود دانشگاههاست. دانشگاهی که قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌زبان دنیا و دومین دانشگاه قدیمی جهان محسوب می‌شود، نامی بسیار آشنا دارد و سال ها در رده‌بندی‌های مختلف دانشگاهی، یکی از ۱۰ دانشگاه برتر جهان معرفی شده است.

دانشگاه آکسفورد در شهری به همین نام در ۹۰ کیلومتری شمال غربی لندن واقع شده است. سال تأسیس آن مشخص نیست اما قدمت آموزش و تدریس در آن، طبق اسناد معتبر تاریخی، به سال ۱۰۹۶ میلادی برمی گردد و بر همین اساس، آکسفورد را بعد از دانشگاه بولونیای ایتالیا، دومین دانشگاه قدیمی پابرجای جهان می‌دانند.

[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ box_color=’custom’ box_custom_font=’#0070e8′ box_custom_bg=’#dbdbdb’ box_custom_border=’#dbdbdb’ av_uid=’av-3ylxvb’]

[av_font_icon icon=’ue8bf’ font=’fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’20px’ position=’right’ color=” av_uid=’av-2dioo7′][/av_font_icon] مطلب مرتبط: تحصیل در انگلستان

[/av_promobox]

از سال ۱۱۶۷ میلادی که هنری دوم، پادشاه وقت انگلستان، پس از اخراج دانشجویان انگلیسی از دانشگاه پاریس، حضور دانشجویان انگلیسی را در این دانشگاه ممنوع اعلام کرد، آکسفورد رشد سریعی پیدا کرد. دانشگاه کمبریج، دیگر دانشگاه قدیمی انگلیس هم به نوعی از دل آکسفورد بیرون آمده است. در سال ۱۲۰۹ میلادی و پس از بروز درگیری میان دانشجویان و ساکنان (شهر) آکسفورد، برخی از کادر آکادمیک این دانشگاه به شهر کمبریج پناه برده و بعد از مدتی هم دانشگاه کمبریج را بنا نهادند. آکسفورد و کمبریج را دانشگاههای باستانی و همچنین آکسبریج می‌خوانند.

آکسفورد، اصطلاحا یک «دانشگاه شهری» است؛ یه این معنی که یک پردیس اصلی و مرکزی ندارد و دانشکده‌ها، دپارتمان‌ها و سایر بخش‌های آن، در سرتاسر شهر آکسفورد پراکنده است. این دانشگاه صاحب بزرگترین کتابخانه بریتانیا با بیش از ۱۱میلیون جلد کتاب و همینطور صاحب چند موزه، گالری و پارک است که بازدید و استفاده از آنها برای عموم مردم ممکن است.

دانشگاه دولتی آکسفورد از ۳۸ کالج و ۶ مؤسسه خصوصی (درون دانشگاه) تشکیل شده است و تمام دانشجویان و بیشتر کادر آکادمیک دانشگاه باید عضو یکی از این کالج‌ها باشند. آکسقورد از این نظر، یک دانشگاه دولتی بحساب می‌آید که از دولت بریتانیا بودجه دریافت می‌کند ولی از آنجا که مدیریت آن مستقل بوده و بصورت خودمختار اداره می‌شود می‌توان آن را یک دانشگاه خصوصی دانست.

در سال ۲۰۱۶ و در رنکینگ QS دانشگاه آکسفورد ششمین دانشگاه برتر جهان اعلام شده است (در رنکینگ Times  هم این دانشگاه رتبه ۲ را در بین دانشگاههای جهان دارد). مؤسسه QS دانشگاه آکسفورد را بهترین دانشگاه برای تحصیل زبان و ادبیات انگلیسی ارزیابی کرده است و در شاخه هنر و علوم انسانی هم آن را بهترین دانشگاه جهان می داند.

بخش قابل توجهی از جمعیت شهر کم‌جمعیت آکسفورد را دانشجویان تشکیل می‌دهند و این یکی از عواملی است که آکسفورد را به جوان ترین شهر انگلیس تبدیل کرده است. دانشگاه آکسفورد حدود ۲۰هزار دانشجو دارد که نزدیک ۷هزار نفر آنها بین‌المللی هستند. ۱۲هزار نفر از این دانشجویان، در مقطع کارشناسی و ۸هزار نفر هم در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند. ۶۲۰۰ نفر هم اعضای آکادمیک این دانشگاه را تشکیل می‌دهند که ۲۷۰۰ نفر آنها بین‌المللی هستند.

دانشجویان داخلی، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ۱۴ تا ۱۶هزار دلار و دانشجویان بین‌المللی، در مقطع کارشناسی، ۳۴ تا ۳۶هزار دلار و در مقطع ارشد، ۳۰ تا ۳۲هزار دلار شهریه می‌پردازند.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید