دانشگاه شیکاگو در آمریکا (رتبه ۱۰)

آخرین به روز رسانی: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ 645 بدون دیدگاه

دانشگاه شیکاگو در آمریکا (رتبه ۱۰)

دانشگاه شیکاگو

بگذار دانش بیشتر و بیشتر رشد کند تا زندگانی بشر غنی شود؛ این شعار دانشگاه شیکاگو است و گذشته و جایگاه فعلی این دانشگاه نشان می‌دهد در تحقق این شعار موفق بوده است.

در سال ۱۸۹۰ (American Baptist Education Society)  با استفاده از کمک‌های مالی جان دی راکفلر ثروتمند معروف آمریکایی و زمین اهدایی مارشال فیلد (کارآفرین) دانشگاهی خصوصی را در شهر شیکاگوی ایالت ایلینویز تأسیس کرد. این دانشگاه University of Chicago نام گرفت و حالا با عناوین U of C, Chicago و UChicago هم شناخته می‌شود.

[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ box_color=’custom’ box_custom_font=’#0070e8′ box_custom_bg=’#dbdbdb’ box_custom_border=’#dbdbdb’ av_uid=’av-4xc63e’]

[av_font_icon icon=’ue8bf’ font=’fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’20px’ position=’right’ color=” av_uid=’av-2argne’][/av_font_icon] مطلب مرتبط: تحصیل در آمریکا

[/av_promobox]

در کنار راکفلر که دانشگاه شیکاگو را بهترین سرمایه‌گذاری عمر خود خوانده بود، دیگر چهره آشنای تاریخ دانشگاه شیکاگو، باراک اوباما رئیس‌جمهور فعلی آمریکا است که در سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ در دانشکده حقوق این دانشگاه، حقوق اساسی تدریس می‌کرده است. اوباما که در سال ۲۰۰۹ جایزه صلح نوبل را برد، یکی از ۹۲ برنده جایزه نوبل است که زمانی در دانشگاه شیکاگو مشغول تحصیل، تحقیق یا تدریس بوده‌اند.

کمپس (پردیس) اصلی دانشگاه شیکاگو با ۲۱۷ هکتار مساحت، در ۱۱ کیلومتری مرکز شهر شیکاگو، یکی از زیباترین کمپس‌های دانشگاهی آمریکا شناخته می‌شود. این دانشگاه از ۷ دانشکده زیر تشکیل شده است:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده تجارت
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده ارشد شیکاگو

در سال ۲۰۱۶ و در ارزیابی های مؤسسه QS دانشگاه شیکاگو دهمین دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است. QS این دانشگاه را ششمین دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل حسابداری و امور مالی معرفی کرده و دانشکده علوم اجتماعی آن را در رتبه هشتم دنیا جای داده است.

در حال حاضر ۱۳,۴۶۲ نفر در دانشگاه شیکاگو تحصیل می‌کنند که ۲,۸۸۸ نفر از آنها دانشجوی بین‌المللی هستند. ۴۲ درصد از کل دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی و ۵۸ درصد در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند. در بین دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه، نسبت دانشجویان مقطع کارشناسی به مقاطع بالاتر ۲۰ به ۸۰ است. ۲,۳۷۶ نفر هم اعضای آکادمیک این دانشگاه را تشکیل می‌دهند که ۵۵۹ نفر آنها بین‌المللی هستند.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید