دانشگاه فناوری کالیفرنیا در آمریکا (رتبه ۵)

آخرین به روز رسانی: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ 702 بدون دیدگاه

دانشگاه فناوری کالیفرنیا در آمریکا

caltech

پنجمین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۶ به انتخاب مؤسسه QS و برخلاف سایر دانشگاههای برتر، دانشگاه کوچکی است و شاید چندان هم نام آشنایی نداشته باشد؛ California Institute of Technology (مؤسسه فناوری کالیفرنیا) یا Caltech‌ که در شهر پاسادنای ایالت کالیفرنیا قرار دارد و برخلاف تصور اولیه، از اعتبار و شهرت زیادی در بین دانشگاهیان و محافل علمی برخوردار است.

[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ box_color=’custom’ box_custom_font=’#0070e8′ box_custom_bg=’#dbdbdb’ box_custom_border=’#dbdbdb’ av_uid=’av-3s4bbp’]

[av_font_icon icon=’ue8bf’ font=’fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’20px’ position=’right’ color=” av_uid=’av-8s4gl’][/av_font_icon] مطلب مرتبط: تحصیل در آمریکا

[/av_promobox]

دانشگاه Caltech در سال ۱۸۹۱ و بعنوان مدرسه فنی حرفه‌ای بنا نهاده شد اما در سال ۱۹۱۰ این مدرسه فنی حرفه‌ای منحل و به کالج تبدیل شد. در سال ۱۹۲۱ هم نام آن به نام فعلی تغییر داده شد.

دارایی‌های Caltech در حال حاضر به ۲٫۱۹۹ میلیارد دلار می‌رسد و سالانه بودجه زیادی را به پروژه‌های تحقیقاتی اختصاص می‌دهد. در سال ۲۰۱۱ برای مثال، این مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی خصوصی، ۳۳۲ میلیون دلار صرف انجام پروژه‌های تحقیقاتی کرد.

در رده‌بندی‌های مختلف دانشگاههای دنیا، نام Caltech را در بین برترین‌ها می‌بینیم. بویژه برای تحصیل در رشته‌های مختلف فنی و مهندسی، این دانشگاه از بهترین‌ها در جهان بحساب می‌آید. ۳۴ نفر از اساتید و دانشجویان این دانشگاه در طول تاریخ آن موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند.

در سال ۲۰۱۵ و بین دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی امریکا Caltech بیشترین درصد فارغ‌التحصیلانی را که موفق به ادامه تحصیل در مقطع PhD‌ شده‌اند داشته است. آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا (JPL) را که مسئول پرتاب و کنترل ماموریت‌های بی‌سرنشین به مسافت‌های بسیار دور است زیر نظر Caltech اداره می‌شود.

مؤسسه فناوری کالیفرنیا از ۶ بخش آکادمیک تشکیل شده و البته تمرکز آن بیشتر روی دانش و مهندسی است. این ۶ بخش عبارتند از:

  • بیولوژی و مهندسی بیولوژی
  • شیمی و مهندسی شیمی
  • مهدسی و علوم کاربردی
  • علوم زمین‌شناسی
  • علوم انسانی و علوم اجتماعی
  • فیزیک، ریاضیات و نجوم

دانشگاه Caltech دانشگاه کوچکی است؛ فقط ۲۲۵۵ دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که ۱۰۰۱ نفر آنها در مقطع کارشناسی و ۱۲۵۴ نفر در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند.

۶۷% دانشجویان را آقایان و ۳۳% را خانم ها تشکیل می‌دهند. بیش از ۶۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه، بین‌المللی هستند.

نسبت تعداد اساتید Caltech به تعداد دانشجویان آن بسیار بالاست و به ازای هر ۳ دانشجو یک استاد در این دانشگاه وجود دارد.

شهریه این دانشگاه برای همه دانشجویان، چه دانشجویان داخلی و چه بین‌المللی، در همه مقاطع یکسان است. برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه‌ای بین ۳۸ تا ۴۰ هزار دلار پرداخت کرد.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید