دانشگاه فناوری کالیفرنیا در آمریکا (رتبه ۵)

آخرین به روز رسانی: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ 485 بدون دیدگاه

دانشگاه فناوری کالیفرنیا در آمریکا

caltech

پنجمین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۶ به انتخاب مؤسسه QS و برخلاف سایر دانشگاههای برتر، دانشگاه کوچکی است و شاید چندان هم نام آشنایی نداشته باشد؛ California Institute of Technology (مؤسسه فناوری کالیفرنیا) یا Caltech‌ که در شهر پاسادنای ایالت کالیفرنیا قرار دارد و برخلاف تصور اولیه، از اعتبار و شهرت زیادی در بین دانشگاهیان و محافل علمی برخوردار است.

مطلب مرتبط: تحصیل در آمریکا

دانشگاه Caltech در سال ۱۸۹۱ و بعنوان مدرسه فنی حرفه‌ای بنا نهاده شد اما در سال ۱۹۱۰ این مدرسه فنی حرفه‌ای منحل و به کالج تبدیل شد. در سال ۱۹۲۱ هم نام آن به نام فعلی تغییر داده شد.

دارایی‌های Caltech در حال حاضر به ۲٫۱۹۹ میلیارد دلار می‌رسد و سالانه بودجه زیادی را به پروژه‌های تحقیقاتی اختصاص می‌دهد. در سال ۲۰۱۱ برای مثال، این مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی خصوصی، ۳۳۲ میلیون دلار صرف انجام پروژه‌های تحقیقاتی کرد.

در رده‌بندی‌های مختلف دانشگاههای دنیا، نام Caltech را در بین برترین‌ها می‌بینیم. بویژه برای تحصیل در رشته‌های مختلف فنی و مهندسی، این دانشگاه از بهترین‌ها در جهان بحساب می‌آید. ۳۴ نفر از اساتید و دانشجویان این دانشگاه در طول تاریخ آن موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند.

در سال ۲۰۱۵ و بین دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی امریکا Caltech بیشترین درصد فارغ‌التحصیلانی را که موفق به ادامه تحصیل در مقطع PhD‌ شده‌اند داشته است. آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا (JPL) را که مسئول پرتاب و کنترل ماموریت‌های بی‌سرنشین به مسافت‌های بسیار دور است زیر نظر Caltech اداره می‌شود.

مؤسسه فناوری کالیفرنیا از ۶ بخش آکادمیک تشکیل شده و البته تمرکز آن بیشتر روی دانش و مهندسی است. این ۶ بخش عبارتند از:

  • بیولوژی و مهندسی بیولوژی
  • شیمی و مهندسی شیمی
  • مهدسی و علوم کاربردی
  • علوم زمین‌شناسی
  • علوم انسانی و علوم اجتماعی
  • فیزیک، ریاضیات و نجوم

دانشگاه Caltech دانشگاه کوچکی است؛ فقط ۲۲۵۵ دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که ۱۰۰۱ نفر آنها در مقطع کارشناسی و ۱۲۵۴ نفر در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند.

۶۷% دانشجویان را آقایان و ۳۳% را خانم ها تشکیل می‌دهند. بیش از ۶۰۰ نفر از دانشجویان این دانشگاه، بین‌المللی هستند.

نسبت تعداد اساتید Caltech به تعداد دانشجویان آن بسیار بالاست و به ازای هر ۳ دانشجو یک استاد در این دانشگاه وجود دارد.

شهریه این دانشگاه برای همه دانشجویان، چه دانشجویان داخلی و چه بین‌المللی، در همه مقاطع یکسان است. برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه‌ای بین ۳۸ تا ۴۰ هزار دلار پرداخت کرد.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید


شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد:


نظرات و سوالات کاربران