دانشگاه ETH در سوئیس (رتبه ۸)

آخرین به روز رسانی: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ 1,596 بدون دیدگاه

دانشگاه ETH در سوئیس (رتبه ۸)

دانشگاه ETH

در بین ۱۰ دانشگاه برتر دنیا  در رنکینگ QS تنها نام یک دانشگاه غیر آمریکایی و غیرانگلیسی را می‌ینیم؛ دانشگاه سوئیسی Eidgenössische Technische Hochschule Zürich که باختصار ETH‌ خوانده می‌شود و در سال ۲۰۱۶ با ارزیابی مؤسسه QS هشتمین دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است.

دانشگاه ETH همانطور که از اسمش هم پیداست، در شهر زوریخ  قرار دارد. زوریخ، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر سوئیس و از نقاط آلمانی‌زبان این کشور است. دانشگاه ETH را با معادل انگلیسی نام آن؛ Swiss Federal Institute of Technology in Zurich هم می‌شناسند.

دانشگاه ETH در سال ۱۸۵۴ با هدف آموزش مهندسان و دانشمندان بنا نهاده شد و یک سال بعد بعنوان انستیتو پلی‌تکنیک کار خود را شروع کرد. این دانشگاه حالا از بهترین دانشگاههای فنی مهندسی جهان بشمار می‌آید و در زمینه ریاضیات، فیزیک و شیمی هم یکی از معتبرترین‌هاست.

تعداد بالای دانشجویان و اساتید این دانشگاه که موفق به دریافت جوایز و نشان های معتبر علمی مثل نوبل شده‌اند هم جایگاه این دانشگاه را در بین برترین‌ها بخوبی نشان می‌دهد. سرآمد همه این افراد، آلبرت آینشتاین آلمانی‌ست که با ارائه نظریه نسبیت، شهرت زیادی پیدا کرد و در سال ۱۹۲۱ به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک، برنده نوبل فیزیک شد. آخرین آنها هم ریچارد هک آمریکایی است که در سال ۲۰۱۰ جایزه نوبل شیمی را برد.

۱۶ دپارتمان دانشگاه ETH دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در شاخه‌های فنی مهندسی و علوم طبیعی ارائه می‌کنند. زبان دوره‌های کارشناسی، آلمانی و در مقاطع بالاتر، آلمانی و انگلیسی است. در سال ۲۰۱۶ مؤسسه QS دانشگاه ETH را در شاخه فنی-مهندسی، پنجمین و در شاخه علوم طبیعی، ششمین دانشگاه برتر دنیا معرفی کرده و برای تحصیل علوم دریایی و زمینی، این دانشگاه را برترین دانشگاه جهان تشخیص داده است.

در حال حاضر بیش از ۱۹۲۰۰ دانشجو از حدود ۱۲۵ کشور جهان در دانشگاه ETH تحصیل می‌کنند. ۴۷ درصد از این تعداد، در مقطع کارشناسی و ۵۳ درصد در مقاطع بالاتر مشغول تحصیل هستند؛ از جمله بیش از ۴هزار دانشجو که در مقطع دکترا تحصیل می‌کنند. ۷۲ درصد کل دانشجویان دانشگاه ETH را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند که بیشتر آنها (۷۲ درصد) دانشجوی مقاطع ارشد و دکترا و تنها ۲۸ درصد دانشجوی کارشناسی هستند. ۲۵۲۰ نفر هم تعداد اعضای آکادمیک (اساتید و…) این دانشگاه است که غالبا هم (۱۹۲۳ نفرشان) بین‌المللی هستند و از این حیث دانشگاه ETH  کم‌نظیر است.

دانشگاه ETH یک دانشگاه دولتی است و این می‌تواند یکی از علل پایین بودن شهریه این دانشگاه باشد و جالب اینکه تفاوتی بین شهریه دانشجویان بومی و بین‌المللی و همچنین شهریه مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه ETH وجود ندارد و همه، شهریه‌ای در حدود ۲هزار دلار می‌پردازند.

تماس با ما

شماره تماس: (ساعات پاسخگویی از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر):
۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۱۰     ۰۲۱-۸۸۶۱۹۳۷۷     ۰۲۱-۸۸۰۳۷۸۶۳
"مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است"

در صورت تمایل برای بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره را تکمیل نمایید