دانشگاه UCL در انگلستان (رتبه 7)

دانشگاه UCL

دانشگاه UCL در انگلستان (رتبه 7)

دانشگاه UCL در انگلستان (رتبه 7)

دانشگاه UCL

در روزهایی که خیلی‌ها بخاطر دین، نژاد یا جنسیت‌شان راهی به دانشگاه‌ها پیدا نمی‌کردند، دانشگاهی تأسیس شد که ملاک‌اش برای پذیرش دانشجویان، شایستگی آنها بود و نه چیزی دیگر. این دانشگاه، حالا یکی از بهترین دانشگاههای دنیا است.

دانشگاه UCL یا University College London در سال 1826 و بعنوان یکی از دو کالج دانشگاه لندن تأسیس شد تا آنهایی که به خاطر گرایش‌های دینی‌شان، در دانشگاههای اکسفورد و کمبریج پذیرفته نمی‌شدند هم امکان تحصیل در دانشگاه را بدست آورند؛ همچنین دختران و زنان که تا پیش از تأسیس این دانشگاه، پایشان به هیچ دانشگاهی در انگلستان باز نشده بود. براساس شعار UCL تحصیل در این دانشگاه پاداشی‌ست به آنها که شایستگی‌اش را دارند.

[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ box_color=’custom’ box_custom_font=’#0070e8′ box_custom_bg=’#dbdbdb’ box_custom_border=’#dbdbdb’ av_uid=’av-4gmip9′]

[av_font_icon icon=’ue8bf’ font=’fontello’ style=” caption=” link=” linktarget=” size=’20px’ position=’right’ color=” av_uid=’av-377kod’][/av_font_icon] مطلب مرتبط: تحصیل در انگلستان

[/av_promobox]

دانشگاه UCL  که زمانی جزئی از دانشگاه لندن بوده، قدیمی‌ترین دانشگاه این شهر بحساب می‌آید. الکساندر گراهام بل (مخترع تلفن)، فرانسیس کریک (کاشف ساختار دی‌ان‌ای)، ماهاتما گاندی (رهبر جنبش استقلال هند) و کریستوفر نولان (فیلمساز) برخی از چهره‌هایی هستند که زمانی در UCL مشغول به تحصیل بوده‌اند و به افرادی تأثیرگذار در زمیه‌های مختلف تبدیل شده‌اند. 29 نفر از برندگان جوایز مختلف نوبل هم سابقه تحصیل یا تدریس در این دانشگاه را دارند.

پردیس اصلی دانشگاه UCL در منطقه بلومزبری، در مرکز شهر لندن واقع شده است. تعداد دیگری از مؤسسات و بیمارستان‌های اموزشی و دانشگاهی وابسته به آن هم در این منطقه قرار دارند. جالب این که یکی از پردیس‌های این دانشگاه، در شهر دوحه قطر واقع شده است.

University College London یازده دانشکده دارد که هرکدام از دپارتمان‌ها، مؤسسات و مراکز پژوهشی متعددی تشکیل شده است. مؤسسه QS در سال 2016 دانشکده پزشکی و علوم حیاتی این دانشگاه را در رده یازدهم برترین‌های دنیا قرار داده و بطور کلی هم UCL را هفتمین دانشگاه برتر دنیا شناخته است.

یکی از نکات جالب توجه درباره دانشگاه UCL نسبت بالای دانشجویان بین‌المللی محصل در آن نسبت به دانشجویان بومی‌اش است؛ 46 درصد از حدود 31 هزار دانشجویی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند (نزدیک 15هزار نفر) دانشجویان بین‌المللی و 16هزار نفر هم دانشجویان انگلیسی هستند. 47 درصد از کل دانشجویان UCL در مقطع کارشناسی و 53 درصد هم در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند. حدود 6200 نفر هم کادر آکادمیک این دانشگاه را تشکیل می‌دهند که نزدیک 2800نفر (45درصد) آنها بین‌المللی هستند.

شهریه دانشگاه UCL مثل دیگر دانشگاههای انگلیسی بسیار بالاست و البته بین شهریه دانشجویان بومی و دانشجویان بین‌المللی تفاوت چشمگیری وجود دارد؛ در مقطع کارشناسی، دانشجویان بومی 14 تا 16 هزار دلار و دانشجویان بین المللی، 24 تا 26 هزار دلار شهریه می‌پردازند و در مقطع کارشناسی ارشد هم میزان شهریه برای بومی‌ها، 12 تا 14 هزار دلار و برای غیربومی‌ها، 24 تا 26 هزار دلار است.