درباره ایتالیا

درباره ایتالیا

درباره ایتالیا

درباره ایتالیا

ایتالیا کشوری واقع در جنوب اروپا است و پایتخت آن شهر رم می باشد. این کشور که از یک شبه جزیره و دو شبه جزیره سیسلسی و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است کشوری توسعه یافته و عضو گروه 8 می باشد. در پی فروپاشی امپراطوری روم باستان، کشور ایتالیا به چندین منطقه خودمختار تبدیل شد ولی با اتحاد این مناطق در سال 1861 کشور ایتالیای فعلی تاسیس شد. در حال حاضر جمعیت آن نزدیک به 61 میلیون نفر است که از این نظر بیست و سومین کشور پرجمعیت در جهان و پنجمین کشور در اروپا می باشد.

مطلب مرتبط: تحصیل در ایتالیا

درباره ایتالیا

ایتالیا به طور قطع دارای جاذبه های فراوان برای جذب توریست و دانشجویان بین المللی می باشد مانند: مناظر طبیعی چون کوه، جزیره، آتشفشان فعال، افسانه های تاریخی و فرهنگی بسیار، جاذبه های تاریخی معماری چون کولسیم در رم و برج کج پیزا، ذائقه های غذایی فوق العاده، تاریخی سرشار از کشفیات و اختراع ها و همچنین در کنار تمامی این موارد دانشگاه های ایتالیا که در برگیرنده تعدادی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا می باشند.

در کنار تمدن باستانی روم ایتالیا دارای تاریخچه پر افتخاری از کشفیات، اختراع و نوآوری است. از مشاهیر این سرزمین می توان از جهانگردانی مانند کریستف کلمب و آمریگو وسپوچی و مارکو پولو، هنرمندانی چون لئوناردو داوینچی، دانشمندانی چون آلکساندر ولتا و گالیله، نام برد.

از دیگر مفاخر این کشور مخترعانی مانند: آنجلو موریندو (دستگاه اسپرسو)، یوهان ماریا فارینا (اودکلن)، فرانچسکو دی جورجیو مارتینی (اتومبیل)، سالوینو آرماتی (عینک)، بارتولئومو کریستوفری (پیانو) و آمبرگیو کالپینو (اولین دیکشنری ترجمه شده)، می باشند. ریشه کلمه University به کشور ایتالیا باز می گردد و دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه دنیا محسوب می شود.

ایتالیا همچنین سرزمین برندهای معتبر مانند گوچی، بنتون، آرمانی، پرادا، ورساچ و دولچه گابانا و کارخانه های تولید اتومبیل مانند فراری، لامبورگینی و مازراتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *