درباره نیوزیلند

درباره نیوزیلند

درباره نیوزیلند

درباره نیوزیلند

نیوزیلند واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام از دو جزیره بزرگ و چندین جزیره تشکیل شده است. مساحت این کشور 268 هزار کیلومتر بوده و جمعیت آن به چهار و نیم  میلیون نفر می رسد. مانند دیگر کشورهای تحت حمایت پادشاهی بریتانیا، رییس دولت در نیوزیلند ملکه انگلستان می باشد و فرماندار کل به پیشنهاد پارلمان استرالیا انتخاب می شود که در واقع هر دو سمتی تشریفاتی است، پارلمان استرالیا و در راس آن نخست وزیر اداره کشور را در دست دارند.

شهر هایی اوکلند و ولینگتون (به ترتیب بزرگترین و پایتخت  نیوزیلند) با برنامه های فرهنگی گوناگون ، مخصوصاٌ برای کسانی که به فعالیت های گردشی علاقمند هستند مکان فوق العاده ای است. مناطق بکر و دست نخورده برای دوست داران طبیعت و  طبیعت گردی ، یخچال های طبیعی، کوه ها، جنگل انبوه و البته خط ساحلی طویل از دیگر جاذبه های نیوزیلند است.

نیوزیلند  مردمی بسیار مهمان دوست و خون گرم دارد از نشانه های این صفت میتوانیم به این ٌ علاقه آنها به صدا زدن افراد با اسم کوچکشان اشاره کنیم. زمانی این کشور جز مستعمرات بریتانیای کبیر بود که همین امر باعث شده زبان اصلی مردم نیوزیلند انگلیسی باشد.

» مطلب مرتبط: تحصیل در نیوزیلند

هنر، صنایع دستی، درام، صنعت فیلم و سینما، موسیقی، رقص و آواز جز زندگی و فرهنگ مردم این کشور است. از جمله معروف ترین آثار هنری شناخته شده نیوزیلند در سطح بین الملل ، فیلم موفق “ارباب حلقه ها ” ساخته کارگردان نیوزیلندی آن “پیتر جکسون”  است که در آن طبیعت زیبای نیوزیلند به نمایش گذاشته شده است.

از دیگر جاذبه های مهمی که هر شخص باید درباره نیوزیلند بداند علاقه مردم این کشور به ورزش است. لیگ راگبی، کریکت، فوتبال از گروه ورزشهای تیمی و نیز موج سواری، اسکی و گلف از گروه انفرادی از محبوبترین ورزش های مردم این کشور هستند.  سفرهای دریای وماهیگیری در منطقه آوکلند بسیار مورد استقبال جهانگردان قرار دارد.درباره نیوزیلند

در سال های اخیر نیوزیلند بعنوان صلح آمیزترین  کشوردنیا لقب گرفته است (منبع : Global Peace Index).  این خود گواه از کیفیت ها و استانداردهای بالای زندگی و رفاه اجتماعی در جامعه را دارد. در زیر مزایای تحصیل در نیوزیلند را با هم بررسی میکنیم:

  • کیفیت بالای آموزش عالی و دریافت مدرک شناخته شده در سطح بین المللی
  • زندگی در جامعه چند ملیتی و آشنایی با فرهنگ های مختلف
  • زندگی در محیطی آرام، امن و استفاده از طبیعت بی نظیر نیوزیلند با جمعیت کم و وسعت زیاد
  • قابلیت اسکان دانشجویان بین المللی با خانواده های نیوزیلندی (Homestay) و یا خوابگاه دانشجویی
  • شهریه و هزینه های زندگی نسبتاٌ اقتصادی
  • آموزش به زبان انگلیسی
  • مردم خون گرم و مهاجر پذیر (رفتارهای تبعیض آمیز و نژاد پرستانه اصلاٌ وجود نداره)
  • در دسترس بودن تمامی ورزشهای مهیج (پرش از ارتفاع، قایق رانی آبهای خروشان و …) اسکی روی برف، صخره نوردی، کوه نوردی همه از مزایای قابل توجه تحصیل در نیوزیلند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *