درباره چین

درباره چین

درباره چین

درباره چین

چین در سال 2012 با تخصیص 4% از تولید نا خالص داخلی  در حوزه آموزش به  تحقق هدف های از پیش تعیین شده در این بخش رسید. در حال حاضر چین سالانه 250 میلیارد دلار در زمینه “نیروی انسانی” (منبع: نیویورک تایمز ) سرمایه گذاری میکند که شامل کمک هزینه های آموزشی برای جوانانی که از نقاط روستایی به شهرها مهاجرت میکنند و همه در راستای کم کردن شکاف بین اقشار نخبه با سواد و کارگران بیسواد در این کشور است.

تعداد کالج ها و دانشگاه های چین در دهه اخیر نزدیک به 2 برار شده است. که به  رقم  2،409 رسیده است. برنامه 5 ساله منتهی به سال 2015 چین متمرکز بر توسعه موعضوع های تحقیقاتی و علمی جذاب ، دانشجویان غربی است. شایان ذکر است که  اکثر دانشگاه های چین به منظور افزایش رقابت با کشور های غربی بر روی تکنولوژی های در حال توسعه و نوین سرمایه گذاری می کنند.

مطلب مرتبط: تحصیل در چین

برنامه هدف نهایی چین از تمرکز بروی بخش آموزش دستیابی به برنامه 211 است. در این برنامه هدف این کشور رساندن 100 دانشگاه چین به استاندارد های بین الملی است. از دیگر برنامه های آتی میتوان به اصل 985 نیز اشاره کرد. که در این برنامه چین قصد  دارد به مرکز تحصیلات عالیه ممتاز در جهان، همچون  آیوی لیگ  (Ivy League) امریکا تبدیل شود.درباره چین

آیوی لیگ، مجمع ِ پیچک (به انگلیسی : Ivy League ) و یا لیگ دانشگاه‌های آیوی، از معروف‌ترین گروه‌های دانشگاهی جهان است.این گروه متشکل از هشت دانشگاه پرآوازه امریکا می‌باشد. (دانشگاه براون ، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه کرنل، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه هاروارد، دانشگاه پرینستون، دانشگاه ییل، کالج دارتموث )

دانشجویان بین المللی  همواره برای اتخاذ تصمیمی به منظور ادامه تحصیل در  کشور دیگر میباستی به  دلیل قانع کننده برای انتخاب یک کشور بعنوان مقصد برسند. سرمایه گذاری در مسیر شغلی و حرفه ای خود بزرگترین دغدغه آن افراد است، که در این مورد میتوان تحصیل در چین را نمونه بارز انتخاب دانشجویان از سر تا سر دنیا  در دهه اخیر برشمرد.

زبان ها در چین:

زبان های غالب که بیشتر مناطق چین به آن صحبت میکنند شامل: کانتونیز (Cantonese) ، هاکویین (Hokkien) و البته زبان ماندارین (Mandarin) است . زبان ماندارین را میتوان زبان اصلی مردم این کشور چین دانست ، که به عنوان بیشترین افراد صحبت کننده به یک زبان در جهان محسوب میشود.
با در نظر گرفتن این واقعیت که چین با نرخ رشد بالای خود در آینده نزدیک به اولین قدرت اقتصادی دنیا مبدل میشود ، یادگیری زبان چینی می تواند به عنوان مزیت عالی در رزومه و ایجاد فرصتهای شغلی بهتر برای شما بکار آید.
به هرحال اگر تحصیل در زبانی نا آشنا برای شما ممکن است کمی دشوار و یا غیر ممکن بنظر آید، دانشگاه های چین بسیاری از دوره ها در مقاطع مختلف را به زبان انگلیسی ارائه میدهند. همچنین بسیاری از مردم چین با زبان انگلیسی آشنایی دارند و این امر زندگی را برای شهروندان و دانشجویان بین المللی به مراتب راحت تر کرده است.
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در چین به زبان انگلیسی را دارند نیازی به ارائه مدرک و یا حتی اثبات تسلط به زبان چینی را ندارند. ولی باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی بنا بر درخواست دانشگاه مرجع، همچون آزمون ایلتس IELTS  یا تافل TOEFL را برای اخذ پذیرش ارائه دهند.

درباره چیندانشجویانی که در نظر دارند در دانشگاه های چین به زبان چینی تحصیل کنند، می بایستی آزمون تسلط به زبان چینی Chinese proficiency test یا همان Hanyu Shuiping Kaoshi – HSK – را به دانشگاه متبوع ارائه دهند. دانشجویان باید سطح 3-8 در این آزمون کسب کنند (نمره نهایی 11 میباشد). که بسته به دنشگاه و دوره این نمره متغییر است. مراکز برگزاری این آزمون در سرتاسر دنیا موجود است و تقریباٌ در اکثر کشورها برگزار میشود. از این رو متقاضیان نیازی به سفر به چین صرفا برای شرکت در این آزمون را ندارند. اگرچه فراگیری زبان چینی در دوره های فشرده در این کشور به همراه آشنایی با آداب و فرهنگ این کشور همیشه گزینه مناسبی برای دانشجویان بین المللی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره رایگان کلیک کن